مدیریت حج و زیارت استان البرز

تاریخ: 07 آبان 1397

1.8 میلیون زائر از مرزهای سه گانه به کربلا عزیمت کردند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سردار ایوب سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی در پایانه مرزی چذابه افزود: در مجموع 61 درصد زائران از مرز مهران، 23 درصد از شلمچه ، 13 درصد از چذابه و سه درصد از طریق هوایی رهسپار عراق شده اند.
وی گفت: بر اساس آمار موجود تعداد زائران اربعین امسال در مقایسه با پارسال هشت درصد کاهش دارد که این کاهش با وجود مشکلات ارزی و صدور ویزا در 10 روز اخیر چندان معنی دار نیست.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از مجموع زائران اربعین حسینی 150هزار زائر از اتباع خارجی بوده اند، افزود: هم اکنون در مرزهای پاکستان با افزایش 85 درصدی ورود زائر روبرو هستیم و در مرزهای افغانستان و جمهوری آذربایجان تعداد زیادی زائر آماده ورود به جمهوری اسلامی ایران هستند.

* آخرین توصیه های پلیس به زائران اربعین حسینی
جانشین فرمانده نیروی انتظامی به زائران توصیه کرد عزیمت به سمت مرزهای سه گانه کشور را مدیریت کرده و در صورت داشتن خودرو شخصی با احتیاط رانندگی کنند تا بدون حادثه به شهرهای مقصد برسند.
سلیمانی از زائران خواست با توجه به شرایط ناپایدار جوی کشور به توصیه های ایمنی ماموران پلیس راه توجه کنند تا حلاوت این سفر معنوی به تلخی مبدل نشود.

* بازگشت 25 درصد زائران اربعین به کشور
جانشین فرماندهی ناجا گفت: تاکنون 25 درصد زائران اربعین حسینی به کشور بازگشته اند که شتاب این روند در روزهای آینده بیشتر می شود.
سلیمانی با اشاره به اینکه همه تمهیدات لازم برای بازگشت عزتمندانه زائران به کشور اندیشیده شده است، افزود: با آمادگی کامل به استقبال زائران عزیز می رویم تا ورود آنان بدون هیچ گونه معطلی انجام شود.

* 30 هزار نیروی پلیس همچنان در حالت آماده باش
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: هم اکنون 30 هزار نیروی پلیس در بخش های راهور، گذرنامه ، نظم و امنیت و مرزبانی مشغول خدمت رسانی هستند و تا بازگشت کامل زائران اربعین به کشور، خدمت رسانی تمام وقت به زائران را ادامه می دهند.
وی افزود: بخش مهمی از نیروهای پلیس از استان های خوزستان و ایلام هستند و بخشی از نیروهای پلیس از استان های معین تامین شده اند.
سردار سلیمانی گفت: در اربعین امسال نظم پذیری، انضباط و اعتماد زائران به پلیس و خادمان خود بسیار بیشتر شده و این مساله زمینه خدمتگزاری بیشتر را به مردم فراهم تر کرده است.
وی گفت: رضایت مندی زائران از پلیس نیز بیشتر شده و امیدواریم خدمتگزار شایسته و قابل قبولی برای زائران عزیز اربعین حسینی باشیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: امسال با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم نسبت به سال های گذشته، کوچکترین حادثه امنیتی نداشتیم و با آرامش کامل و با حداقل حوادث و با هماهنگی فوق العاده ای که بین دست اندرکاران کنگره عظیم اربعین شکل گرفت، شاهد پیشرفت امور در همه بخش ها بودیم.