مدیریت حج و زیارت استان البرز

تاریخ: 23 آبان 1397

تسهیل کار زایران اربعین با صدور روادید الکترونیکی

-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت به موضوع روادید عتبات و اربعین اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که در حوزه اربعین دارای فرآیندی وقت گیر بوده بحث صدور روادید می باشد.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به موضوع روادید برای اربعین گفت: برای اینکه بتوان در یک مقطع زمانی کوتاه پاسخگوی یک جمعیت انبوه برای دریافت روادید بود، باید راهکارهایی در نظر گرفته شود. بر همین اساس سازمان حج و زیارت در مذاکرات با نماینده ویژه وزارت خارجه عراق در ایام اربعین، تقاضای پیگیری صدور روادید الکترونیکی را مطرح کرد.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد اگر طرف مقابل این موضوع را با جدیت پیگیری نماید یک مشکل جدی از سر راه زایران عتبات عالیات به ویژه زایران اربعین برداشته می شود .

وی درباره عملکرد سازمان متبوعش در خصوص ثبت نام و اعزام گفت:فرآیند صدور روادید اربعین حسینی امسال نسبت به سالهای قبل نشان می دهد که فعالیت ها در حوزه روادید به صورت متمرکز انجام شد.

محمدی تصریح کرد: یک اقدام هماهنگ را بین وزارت خارجه و دفاتر کنسولی شاهد بودیم البته ستاد مرکزی اربعین حسینی و سازمان حج و زیارت نیز به صورت کامل این فرآیند را مدیریت کردند و ثبت نام ها به صورت متمرکز در سامانه سماح انجام شد؛ بسیاری مشکلات سالهای قبل امسال وجود نداشت.