ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

كنترل كربلا در سيطره نيروهاي امنيتي/تمام روزنه‌ها به روي تروريست‌ها بسته شد

كنترل كربلا در سيطره نيروهاي امنيتي/تمام روزنه‌ها به روي تروريست‌ها بسته شد
يك مقام‌ امنيتي كربلاي معلا تاكيد كرد: نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي شركت كننده در اجراي طرح امنيتي مراسم اربعين، تمام روزنه ها را به روي گروه هاي تروريستي بسته اند و كربلا در سيطره كامل نيروهاي امنيتي‌ اين شهر قرار گرفته است و جاي هيچ نگراني وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار گروه ترجمه پايگاه اطلاع رساني حج، حسين علي اليساري معاون رئيس كميته امنيتي استان كربلاي معلي اعلام كرد: مسئله امنيت زيارت اربعين حسيني براي امسال شامل تامين امنيت از چهار طرف استان كربلاي معلي تا شعاع 50 كيلومتر تضمين شده است و امنيت زائران به طور كامل تامين مي شود به شكلي كه از اصابت هر گونه خمپاره يا توپ از سوي تروريستها كه در سال گذشته رخ داد، با گسترش شعاع امنيتي اطراف استان جلوگيري مي شود.

وي افزود: امسال براي اولين بار شاهد وجود چادرهاي موكب ها و هيئت هاي حسيني در دايره امنيتي نخست در كربلاي معلي يعني اطراف حرمين مطهر امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع) نخواهيم بود تا از بروز ازدحام جلوگيري شود.

وي گفت: برخي تحركات تروريستها در اطراف كربلاي معلي از سمت استان الانبار را زير نظر گرفتيم و اين تحركات در كنترل كامل دستگاه هاي امنيتي و اطلاعاتي عراق است و برخي از اين تروريست ها هدف حملات جنگنده هاي ارتش قرار گرفتند.

اليساري تاكيد كرد: امسال براي اولين بار مراسم زيارت اربعين شاهد مشاركت بالگردهاي نيروي هوايي در شرايط اضطراري در صورت وقوع حوادث غير مترقبه خواهيم بود كه براي حمايت از زائران و انتقال آنها از مناطق خطرناك به مناطق امن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وي تاكيد كرد: نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي شركت كننده در اجراي طرح امنيتي مراسم اربعين، تمام روزنه ها را به روي گروه هاي تروريستي بسته اند كه اين كار را از طريق عمليات پيشگيرانه در شهر كربلا و اطراف آن انجام داده اند به همين سبب انتظار وجود هر گونه رخنه اي كه سلامتي زائران را تهديد كند، نداريم.

اليساري تاكيد كرد: تمام تدابير پيشگيرانه را اتخاذ كرده و تمام بيمارستانهاي كربلاي معلي به استثناي بيماران خاص تخليه شده است تا براي پذيرش بيماران و مجروحان در صورت وقوع حوادث غير قابل پيش بيني آماده باشند و تمام تيم هاي امنيتي و نظامي هم براي حمايت از زائران طي ايام اربعين در آماده باش كامل هستند.

همچنين هزار نيروي داوطلب مردمي در خارج از كربلاي معلي با تمام تجهيزات در آمادگي كامل هستند كه به مثابه نيروهاي ذخيره هستند تا در صورت نياز از آنها استفاده شود.

رئيس بخش شعائر و موكب ها و هيئت هاي حسيني عراق و جهان اسلام هم گفت: تعداد موكب ها و هيئت هاي حسيني ثبت شده در حال حاضر حدود پنج هزار موكب وهيئت است كه اين تعداد با نزديك شدن به ثبت نام نهايي در نيمه ماه صفر در حال افزايش است و پيش بيني مي شود اين تعداد به بيش از هفت هزار موكب و هيئت برسد كه در مقايسه با سال گذشته كه 6652 هيئت و موكب بود، افزايش چشمگيري مي يابد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار