یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

استقبال از زايران اربعين حسيني در كربلاي معلا

استقبال از زايران اربعين حسيني در كربلاي معلا
بسياري از اين افراد وضع مالي مناسبي ندارند، اما در حد بضاعت خود از زائران و عاشقان امام حسين عليه السلام كه براي شركت در مراسم اربعين حسيني به كربلا آمده اند پذيرايي و به اين كارشان افتخار مي كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلا، با نزديك شدن به اربعين حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام و ورود زائران پياده آن حضرت به كربلا، مردم اين شهر مقدس از پير و جوان با احداث چادرهايي به استقبال از زائران رفته اند و با چاي، شربت، شير و خرما، از آنها پذيرايي و حتي براي اسكان به خيمه هايشان دعوت مي كنند.

هلا بالزائر، عربيكم، تفضلوا، هلا بالزوار، زاد بو علي، اينها كلماتي است كه مردم كربلا با آنها به زائران خوش آمد مي گويند و آنها را به تناول تغذيه اي كه در دست دارند دعوت مي كنند.

اين مردمان آنقدر التماس مي كنند تا يك زائر بيايد و از غذاهايي كه تدارك ديده اند تناول كند چراكه اعتقاد دارند هرچه زائر بيشتري به طرف غذايشان بيايد، اجرش بيشتر است.

بسياري از اين افراد وضع مالي مناسبي ندارند، اما در حد بضاعت خود از زائران و عاشقان حضرت امام حسين عليه السلام كه براي شركت در مراسم اربعين حسيني به كربلا آمده اند پذيرايي و به اين كارشان افتخار مي كنند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.