چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

تلاش برای اعزام مجدد زائران ایرانی به سوریه

تلاش برای اعزام مجدد زائران ایرانی به سوریه

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: اعزام مجدد زائران به سوریه در دستور کار سازمان حج است و در این خصوص در حال رایزنی با مسئولان برای فراهم شدن امکانات و شرایط لازم در این کشور هستیم.
محسن نظافتی،معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: اعزام زائران ایرانی برای زیارت اماکن مقدس سوریه با آغاز جنگ و درگیری در این کشور متوقف شد و از سال گذشته تا کنون سازمان حج و زیارت نسبت به اعزام زائر به سوریه اقدام نکرده است.

وی با اشاره به اینکه از سر گیری اعزام‌های زائران به سوریه در دستور کار سازمان حج قرار دارد، گفت: البته رایزنی های لازم در این خصوص با مسئولان را نیز آغاز کرده ایم اما تازمانی که از امنیت زائران اطمینان نداشته باشیم این اتفاق رخ نخواهد داد.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر شرایط سوریه نسبت به گذشته بهتر شده است و شهر دمشق تاحدودی به امنیت کامل رسیده است به همین دلیل امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم راه را برای مشتاقان زیارت باز کنیم.

نظافتی گفت: درخواست‌های زیادی برای اعزام زائران به سوریه وجود دارد اما زمان قطعی آغاز اعزام‌ها هنوز مشخص نیست.

به گفته وی، شرایط سوریه باید به گونه‌ای باشد که زائران بتوانند به اماکن زیارتی که در گذشته اعزام می‌شدند بروند به همین دلیل پس از فراهم شدن این شرایط و با موافقت مسئولان ایران و سوریه اعزام زائران به این کشور مجدد از سر گرفته می‌شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار