یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

زمان ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات اعلام شد

زمان ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات اعلام شد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: از 23 اسفند ماه ثبت نام های نوروزی عتبات عالیات آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی در خصوص اعزام زائران به عتبات عالیات، اظهار داشت: بعد از حضور میلیونی مردم ایران در مراسم اربعین امسال، از 15 آذر ماه ثبت نام سفرهای جدید آغاز شده و مردم با مراجعه به سایت www.atabat.org.ir می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند و این سامانه تا 23 اسفند باز است.

وی افزود: از 23 اسفند ماه ثبت نام های نوروزی عتبات عالیات آغاز می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با توصیه به مردم در مراجعه به دفاتر مجاز زیارتی، بیان داشت: اخیرا با شکایت‌های متعدد به دستگاه‌ قضایی و سازمان حج و زیارت در رابطه با دفاتر غیرمجاز زیارتی مواجه بودیم که اقدام به ثبت نام زائران می‌کردند و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کردند از این رو به مردم توصیه می‌شود برای ثبت نام حتما به سایت سازمان حج و زیارت و دفاتر مجاز زیارتی مراجعه کنند.

اوحدی افزود: وظیفه سازمان حج و زیارت اطلاع‌رسانی است و مسئولیتی در قبال دفاتر غیرمجاز ندارد. بنابراین شکایت‌هایی که در رابطه با دفاتر غیرمجاز به این سازمان ارسال می‌شود باید به مرجع تصمیم‌گیری که قوه قضائیه است، ارجاع شود. ضمن اینکه شکایت‌های مردمی در رابطه با دفاتر غیرمجاز از سوی سازمان ایران‌گردی پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور در رابطه با حذف رواید بین ایران و عراق، گفت: در این مورد وزارت امور خارجه ایران و عراق تصمیم می گیرند و تا زمانی که موضوع رواید مطرح است باید به عنوان یک امر حاکمیتی کشور عراق به آن توجه کرد.

اوحدی در رابطه با زمان بازگشایی و امنیت مسیر سامرا بیان داشت: ارتش عراق در تأمین امنیت زائران در روز اربعین بسیار موفق عمل کرد که جای تشکر از دولت و مردم عراق دارد.

وی افزود: در رابطه با اعزام زائران به سامرا مکاتباتی را انجام داده‌ایم و در نهایت مرجع تصمیم‌گیری مراجع نظارتی هستند و به محض دریافت پاسخ مثبت هرچه سریع‌تر مسیر سامرا بازگشایی می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور در پایان تأکید کرد: نگاه تمام دستگاه‌های کشور در اولویت اول تأمین امنیت زائران است.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.