ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

اوحدی: وزارت امور خارجه پیگیر دریافت دیه حادثه دیدگان منا است

  • 09 اسفند 1394
  • 12:52
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 223 بازدید
  • Article Rating
اوحدی: وزارت امور خارجه پیگیر دریافت دیه حادثه دیدگان منا است

 

رئیس سازمان حج و زیارت، فاجعه منا را بزرگترین حادثه تاریخ جهان دانست و گفت: وزارت امور خارجه پیگیر دریافت دیه حادثه دیدگان منا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت: مهندس سعید اوحدی روز یکشنبه در دیدار با ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شهادت هفت هزار و 400 حاجی از کشورهای مختلف اسلامی در فاجعه منا گفت: از این تعداد 461 نفر ایرانی و 79 نفر آنها از اهل سنت بودند.

وی افزود: با درایت رهبر فرزانه انقلاب این تعداد به عنوان شهید شناخته شده و هم اکنون تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.

ایشان سوء تدبیر و سوء مدیریت عوامل برگزاری حج را دلیل این فاجعه دانست و اظهار کرد: این حادثه در تاریخ برگزاری حج بی سابقه بوده و وزارت امور خارجه مسئول پیگیری مسائل حقوقی ایشان و نیز دریافت دیه حادثه دیدگان شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار امیدواری کرد با پیگیری وزارت امور خارجه بتوانیم دیه این افراد را بگیریم.

او افزود: در جمهوری اسلامی ایران برنامه های متعددی از جمله راهپیمایی و انتخابات بدون هیچ گونه مشکلی برگزار می شود که این مهم نشان دهنده مدیریت و برنامه ریزی صحیح در کشور است.

اوحدی ادامه داد: هم اکنون در کشورهای منطقه ناامنی های زیادی را شاهدیم اما جمهوری اسلامی ایران در اوج امنیت و اقتدار بسر می برد که بدون شک این مهم نشان می دهد نظام ما نظامی مقتدر و با عظمت است و با برنامه ریزی کار می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در پیامی اعلام کردند که فاجعه منا به هیچ عنوان نباید فراموش شود تا از تکرار اینگونه حوادث جلوگیری شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار، موسم حج را کاری خدایی در بحث امور دینی و مذهبی برای آخرت مسلمانان عنوان کرد و از تلاش های سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری که در طول همه این سال ها مدیریت حج را انجام داده اند تقدیر کرد.

ماموستا عبدالرحمان خدایی همچنین از تلاش های این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری در فاجعه منا تقدیر کرد.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در سفری یک روزه به سنندج سفر کرده است.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار