یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

رئیس سازمان حج و زیارت: استفاده از رهیاب الکترونیکی برای زائران حج در حال بررسی است

  • 16 اسفند 1394
  • 08:26
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 174 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان حج و زیارت: استفاده از رهیاب الکترونیکی برای زائران حج در حال بررسی است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به وقوع فاجعه اسفبار منا، در حال بررسی استفاده زائران ایرانی از مچ بندهای رهیاب الکترونیکی در ایام حج هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی افزود: تاکنون چندین نشست با کارشناسان مربوطه برای یافتن بهترین روش دسترسی به حجاج در ایام حج به انجام رسانده ایم.

وی با تاکید بر اینکه در این نشست ها ظرفیت های علمی دانشگاهیان نیز مورد استفاده قرار گرفته، ادامه داد: استفاده از رهیاب های الکترونیک برای حجاج، در کمیته کارشناسی بررسی و به عنوان یکی از گزینه های مناسب مورد تاکید قرار گرفته است.

اوحدی با بیان اینکه وزارت حج عربستان به تازگی پیشنهاد استفاده از مچ بندهای الکترونیکی برای زائران الجزایر را رد کرده، گفت: با توجه به اینکه استفاده از این نوع وسایل ارتباطی باید به تایید مسئولان عربستان نیز برسد و کنترل این سیستم فقط از طریق ماهواره و اینترنت صورت می پذیرد، در حال جمع بندی نظرات بمنظور ارائه بهترین راهکار هستیم.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با بیان اینکه تا پیش از قطع یکطرفه روابط سیاسی عربستان با ایران مسئولان مربوطه سعودی در نشست های دو جانبه، موافقت خود را برای پرداخت دیه از سوی عربستان به خانواده حادثه دیدگان منا اعلام داشتند، تصریح کرد: وزارت خارجه نیز پیگیر مسائل نشست های یاد شده برای اخذ دیه بابت حادثه دیدگان فاجعه منا است.

فاجعه منا دوم مهر سال جاری همزمان با روز عید قربان حین رمی جمرات زائران، بر اثر سوءمدیریت مسئولان سعودی رخ داد.

در اثر این فاجعه 461 زائر ایرانی کشته شدند.

بیش از هفت هزار زائر از کشورهای مختلف نیز در فاجعه منا جان خود را از دست دادند.

 

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.