دوشنبه 05 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

بیش از650هزارعمره گزار ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند

بیش از650هزارعمره گزار ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج نیوز ازمکه مکرمه تا امروز پنجم خرداد ماه سال جاری تعداد657619معتمرایرانی در قالب4821 کاروان زیارتی به قصد انجام عمره مفرده وارد سرزمین وحی شده اند.

بر اساس این گزارش در روز یکشنبه چهارم خرداد ماه 4126 زائر در قالب 30 کاروان وارد عربستان شده اند که در این میان شرکت هواپیمایی سعودی ایر با شش پرواز بیشترین سهم را در انتقال زائرین جمهوری اسلامی ایران داشته است.

این گزارش حاکی است از جمع 13 پرواز ورودی فقط دو پرواز با 60 و80 دقیقه تأخیر واد فرودگاه جده شده اند و از پروازهای خروجی تنها یک پرواز با60 دقیقه تأخیر فرودگاه جده را ترک کرد.
در حال حاضر تعداد 44725 زائر در قالب 325 کاروان در مکه مکرمه حضور دارند.
آمار و اطلاعات خدمات واحدهای پزشکی و امداد:
در مکه در روز جاری 2057 زائر ویزیت شده و 3 نفر نیز بستری گردیدند و در مدینه نیز در روز جاری 1090 نفر ویزیت شده و 3 نفر نیز بستری گردیدند. در مجموع امروز 3147 نفر در دو شهرمکه و مدینه ویزیت شده و تحت درمان بوده اند.

گفتنی است طی امروز فقط یک زائر فوت شده است که تعداد زائرین فوت شده در مکه و مدینه نیز از ابتدای عملیات عمره تا کنون 36 نفر مرد و 29 نفر زن بوده است.
در عمره جاری تا کنون 35 زائر در مکه مکرمه و 39 زائر زن در مدینه منوره توسط عمال سعودی و بدلایل مختلف دستگیر شده اند که 3 نفر از آنها هم اکنون در زندان به سر می برند.
خدمات تغذیه در امروز:
امروز در آشپزخانه های قحطانی و ابوجدائل واقع در مکه مکرمه تعداد 55615 وعده غذایی طبخ شده و در آشپزخانه های دخیل و زین واقع در مدینه منوره نیز 43615 وعده غذایی طبخ گردیده است. بدین ترتیب جمع کل تعداد وعده های غذایی پخت شده در مکه مکرمه و مدینه منوره ظرف مدت امروز 99230 وعده غذایی بوده است .
خدمات اسکان و حمل و نقل
در شهر مدینه منوره 48 و در مکه مکرمه 29 هتل مشغول خدمات رسانی به زائرین معزز ایرانی هستند.

در بخش خدمات حمل و نقل درون شهری، مکه مکرمه به11مسیر تقسیم شده اند که 103 اتوبوس در این 11 مسیر نقش انتقال درون شهری زائرین را از محل اسکان خود در هتلها تا بیت الله الحرام به عهده دارند.

در پایان باید افزود که در شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره 77هتل جهت اسکان در خدمت زائرین جمهوری اسلامی ایران است که در مجموع 4منطقه ستادی با مدیریت جهادی مشغول خدمت رسانی بهینه به ضیوف الرحمن هستند تا موجبات رضایت حداکثری زائرین و در نهایت رضایت باریتعالی را فراهم آورند.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار