شنبه 10 اسفند 1398
EN

نظرسنجی

تأکید بر تشکیل اتاق فکر برای توسعه اطلاع رسانی در سفرهای عتبات

تأکید بر تشکیل اتاق فکر برای توسعه اطلاع رسانی در سفرهای عتبات


رئیس سازمان حج و زیارت بر تشکیل اتاق فکر برای توسعه  اطلاع رسانی در حوزه سفرهای عتبات عالیات تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی روز گذشته در جلسه دیدار همکاران اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت با وی که به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، از تلاش های روابط عمومی این سازمان و دفاتر حج و زیارت استان ها تقدیر کرد .

رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار به اهمیت جایگاه روابط عمومی در سازمان‌ها و دستگاه ها اشاره داشت و گفت: روابط عمومی ها به عنوان حلقه وصلی میان دستگاه ها و مخاطبان آنان می باشد و به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد برای مدیران در پیشبرد اهداف مجموعه ها و سازمان ها مطرح است . اگر در مجموعه ای روابط عمومی به اندازه لازم فعال نباشد نشان از ناکارآمدی آن مدیر و سازمان خواهد بود.

وی در سخنانش در خصوص شاخص های کارآمدی روابط عمومی ها و ویژگی ها و توانمندی های آنان  بیان کرد: اشراف اطلاعاتی و شناخت جامع نسبت به ریزترین مسائل سازمان و مخاطب شناسی و توانمندی ارتباط با مخاطبان توانمندی هایی است که روابط عمومی ها باید بدان مجهز باشند.

رئیس سازمان حج دقت و حساسیت و بهنگام بودن اطلاعات را از دیگر ویژگی های لازم و ضروری روابط عمومی ها دانست.

مهندس اوحدی سازمان حج و زیارت را سازمانی دارای مخاطبانی از همه اقشار جامعه توصیف کرد و بر شناخت نیازهای ارباب رجوع های این سازمان تأکید کرد و اظهار داشت: مراجعین ما با رویکرد مذهبی و معنوی با این سازمان ارتباط می گیرند و اگر ما شناخت بیشتری نسبت به آنها داشته باشیم و نیازهای آنان را بدانیم در برخورد و عملکردمان می توانیم موفق تر باشیم.

این مقام مسئول در این دیدار اطلاع رسانی را یکی از وظایف و رسالت های حوزه روابط عمومی برشمرد و عنوان کرد: در حوزه سفرهای عمره در زمان برقراری این سفر معنوی، اطلاع رسانی خوبی در هتل ها با تهیه بنرها و استند هاو بروشور برای اطلاع زائران در خصوص خدمات اسکان، حمل و نقل و تغذیه و تدارکات و توصیه های امنیتی صورت گرفت اما با توجه به شرایط کشور عراق اطلاع رسانی در حوزه سفرهای عتبات نیازمند بازنگری و تلاش بیشتر است و تشکیل اتاق فکری برای برنامه ریزی ، تصمیم گیری و چاره اندیشی در این خصوص مورد تأکید است.

رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار به خطر فعالیت گروه های غیر مجاز در حوزه سفرهای عتبات اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با اطلاع رسانی صحیح و شفاف خدمات ، نقاط قوت و هزینه هایی که از زائران دریافت می شود می توانیم از مراجعه مشتاقان زیارت عتبات به گروه های غیر مجاز که خطراتی را نیز برای آنان به دنبال خواهد داشت، جلوگیری نماییم.

مهندس اوحدی استفاده از ظرفیت های موجود در رسانه ملی برای اطلاع رسانی مفید و کارآمد به مشتاقان زیارت عتبات عالیات را مورد تأکید قرار داد.

رئیس سازمان حج و زیارت به 5 پروژه اجرایی در عراق در راستای توسعه زیر ساخت های رفاهی و خدماتی زائران عتبات اشاره داشت و گفت: اطلاع رسانی در خصوص روند اجرای این پروژه ها ، بهره برداری از آنها و خدماتی که به زائران اهل بیت(ع) ارائه خواهد شد ، باید در برنامه قرار گیرد.

 


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار