دوشنبه 05 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

پياده روي اربعين در 10 هنر نمود پيدا مي‌كند

پياده روي اربعين در 10 هنر نمود پيدا مي‌كند


دبير اجرايي سوگواره سراسري «عبرات» از اضافه شدن سه بخش جديد به اين سوگواره در دومين دوره برگزاري خود خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حامد نگارش دبير اجرايي دومين سوگواره عبرات با اشاره به افزايش تعداد بخش هاي اين رويداد فرهنگي و هنري از هفت به 10 بخش گفت: دومين سوگواره عبرات با اضافه شدن بخش هاي نگارگري، تصويرسازي، كاريكاتور و نقاشي امسال به كار خود ادامه مي دهد.

وي درباره علت اضافه شدن بخش هاي مذكور به سوگواره عبرات بيان كرد: به دليل اين كه سوگواره عبرات به طور سراسري و براي عموم برگزار مي شود و قصدمان پرداخت هنري به پياده روي اربعين است، در نظر داشتيم تا هر هنرمندي بتواند امكان حضور در اين سوگواره را پيدا كند.

نگارش درباره تغييرات دوره دوم سوگواره عبرات نسبت به دوره نخست آن نيز توضيح داد: در اين دوره آثار هنري ابتدا به مرحله داوري و انتخا اوليه مي رسند و در نهايت در هر بخش با آثار مشابه ارزيابي مي شوند. ضمن اين كه سعي كرده ايم هنرمندان حوزه هيا مختلف را با خود همراه كنيم و داوري ها قوي تر عمل كنند.

وي در پاسخ به اين كه چرا سوگواره اربعين با گذشت زمان نسبتا زيادي از پياده روي كربلا برگزار مي شود، بيان كرد: به هر حال براي خلق هر اثر هنري نياز به زمان است. ضمن اين كه آثار هنرمندان و مردم بايد در زمان پياده روي اربعين خلق مي شد و مدت زماني بعد از آن هم نياز بود تا اين آثار در بخش هاي مختلف جمع بندي و نهايي و به دبيرخانه سوگواره ارسال شوند.

اين مدير فرهنگي افزود: از طرفي به دليل سراسري برگزار شدن سوگواره بايد زماني مناسب براي شركت علاقه مندان و زائران حسيني در اين رويداد در نظر گرفته مي شد كه اميدواريم تا روزهاي باقيمانده مشاركت گسترده اي را از سوي هنرمندان و مردمي كه تصاوير پياده روي اربعين را در قالب هاي هنري مختلف ثبت كرده اند، به دستمان برسد.

دومين سوگواره سراسري عبرات توسط ستاد مركزي اربعين در 10 بخش هاي شعر، نثر ادبي، عكس، نماهنگ، نقاشي، تصويرسازي و كاريكاتور، فيلم و مستند، مقالات علمي، نگارگري و توليدات راديويي برگزار مي شود.

علاقه مندان به شركت در دومين سوگواره سراسري عبرات مي توانند آثار هنري خود را درباره حماسه اربعين حسيني از طريق آدرس اينترنتي abarat.alarbaeen.ir تا دهم دي ٩٥ماه به دبيرخانه اين رويداد فرهنگي و هنري ارسال كنند.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار