ﺳﻪشنبه 25 تیر 1398
EN

نظرسنجی

عدم ارائه خدمات امنیتی در عراق به کاروان‌های غیرمجاز/ زائران کد کارگزاری از دفاتر زیارتی بخواهند

عدم ارائه خدمات امنیتی در عراق به کاروان‌های غیرمجاز/ زائران کد کارگزاری از دفاتر زیارتی بخواهند


سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام نویسی قانونی عتبات فقط در ۲۳۰۰ دفتر زیارتی مجاز در کشور انجام می‌شود گفت:‌ زائران حتماً کد کارگزاری از دفاتر زیارتی بخواهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره معضلات اعزام کاروان‌های غیرمجاز از سوی آزادبرها برای زائرین گفت:‌ در کشورمان ضوابط، مقررات و قوانینی وجود دارد به طوری که هر فردی بر اساس فعالیت خود از صنف مربوطه و مرجع و متولی اصلی آن حرفه و شغل مجوز یا پروانه کسب را دریافت می‌کند. برای مثال اگر کسی می‌خواهد فعالیت گردشگری یا دفتر گردشگری داشته باشد باید مجوز لازم را از سازمان میراث فرهنگی دریافت کند.

وی افزود: براساس قوانین و مقررات موجود هر کسی که قصد فعالیت در حوزه زیارت دارد باید از سازمان حج و زیارت مجوزهای زیارتی که موسم به بند «پ» است را دریافت کند.

سرپرست سازمان حج و زیارت اظهار داشت: هم‌اکنون 2300 دفتر زیارتی در سراسر کشور براساس قوانین کشور و استانداردها، شاخص‌ها و مقررات سازمان حج و زیارت مجوز تأسیس دفتر زیارتی را دریافت کردند و این دفاتر تنها مراکزی هستند که قانوناً می‌توانند در این حوزه فعالیت کنند.

وجود مشخصات 2300 دفتر زیارتی در سایت حج و زیارت 

وی تصریح کرد:‌ سازمان حج و زیارت به عنوان متولی امر مقاصد زیارتی در خارج از کشور، باید سازوکار فعالیت آنها را هم فراهم کند. مشخصات و اطلاعات تمامی این 2300 دفتر زیارتی در سایت سازمان حج و زیارت قابل دسترسی است.

محمدی خاطرنشان کرد:‌ هم‌اکنون در عرصه عتبات عالیات متأسفانه افراد و مجموعه هایی خارج از ضوابط، قوانین و مقررات ورود کرده‌اند وبه صورت غیرمجاز کاروان به عراق اعزام می کنند که از این رهگذر مشکلاتی برای زائرین بوجود آمده است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارات عده‌ای مبنی براینکه باید اجازه اعزام زائر به همه افراد و گروه‌ها داده شود، گفت: مگر هر کسی می‌تواند در هر حوزه‌ای بدون رعایت قانون و داشتن مجوز وارد شود؟ در عرصه زیارت همان 2300 دفتر زیارتی که مجوزهای قانونی را دارند قانونا باید فعالیت کنند.

31 استان کشور دارای یک شرکت واحد و مرکزی کارگزاران زیارتی

 سرپرست سازمان حج و زیارت تصریح کرد: این 2300 دفتر زیارتی در تمامی نقاط کشور توزیع شده‌اند. به عنوان مثال بیش از 250 دفتر زیارتی در استان اصفهان است که آنها به صورت مستقل یک اتحادیه تحت عنوان شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان اصفهان را تشکیل داده‌اند، شبیه به همین شرکت در سایر استان‌ها نیز وجود دارد. شرکت‌های مرکزی که کاملا خصوصی و متعلق به دفاتر زیارتی هستند بخشی از کارهای بزرگ اعزام زایرین به عتبات را انجام می‌دهند.

محمدی گفت:‌ در مباحث کلان کشور هم برخی کارها از عهده 31 شرکت استانی کارگزار زیارتی خارج است به همین دلیل آنها یک شرکت بزرگتر را در سطح ملی به نام شرکت شمسا (شرکت مرکزی سراسری کارگزاران) تاسیس کرده‌اند. به عبارت دیگر این شرکت متعلق به 2300 دفتر زیارتی است.

خدمات زیارتی در عراق فقط توسط شمسا

 وی افزود: کار تصدی‌گری و اجرای کار اعزام به مجموعه دفاتر زیارتی سپرده شده و سازمان حج و زیارت هم تنها وظیفه مدیریت و نظارت کلان بر آنها را برعهده دارد به طوری که ثبت‌نام، گرفتن ویزا و حمل‌ و نقل زائر به مرزها توسط دفاتر زیارتی استانی انجام می‌شود اما با تقسیم وظیفه انجام شده، خدمات در عراق توسط شرکت شمسا صورت می‌گیرد. لذا می‌توانیم بگوییم تمامی اقدامات اعزام زائر و ارایه خدمات به آنها در عراق توسط بخش خصوصی انجام شده و سازمان حج و زیارت بر تمامی اقدامات نظارت دارد.

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: بخش خصوصی (دفاتر زیارتی) که با سرمایه‌گذاری دفتر در اختیار گرفته و کارمند استخدام کرده و هزینه‌های جاری فراوانی را متقبل می‌شود حق و حقوقی دارد که نباید کسی به این حقوق تجاوز کند.

زائران عتبات کد کارگزاری را از دفاتر زیارتی بخواهند 

محمدی در خصوص چگونگی ثبت نام در کاروان‌ها ی مجاز خاطرنشان کرد: هر زایری که می‌خواهد برای تشرف به عتبات ثبت‌نام کند می‌تواند در ابتدای امر به سایت عتبات حج و زیارت مراجعه کرده و اطلاعات دفتر زیارتی مدنظرش را جستجو کند تا از صحت و سقم این دفتر زیارتی و کد کارگزاری آن مطلع شود.

وی گفت: دفاتر زیارتی دارای تابلو، مجوز سازمان حج، شناسه و کد کارگزاری رسمی است لذا زائرین می‌توانند شماره کارگزاری را از دفتر زیارتی در ابتدای ثبت‌نام بخواهند. ضمن اینکه برخی افراد و مجموعه های غیر مجاز هم متأسفانه در تبلیغات خود از نام و عنوان سازمان حج زیارت سواستفاده می‌کنند، لذا باید مراقب این موضوع بود.

سرپرست سازمان حج و زیارت درباره هزینه‌های کمتری که آزادبرهای عتبات عالیات از زائرین دریافت می‌کنند، تصریح کرد: شاید این هزینه در ظاهر کمتر به نظر برسد اما عملاً واقعیت ندارد.

دریافت تمامی هزینه‌های سفر قانونی به عتبات قبل از سفر 

محمدی گفت: سازمان حج و زیارت توسط کمیته‌های مختلف خود بر فرآیند قیمت‌گذاری نظارت دارد و به هیچ‌وجه کسی نمی‌تواند یک ریال مازاد بر هزینه اعلام شده در طول سفر از زائر دریافت کند زیرا تمامی هزینه‌ها قبل از اعزام دریافت شده است.

وی افزود: متأسفانه آزادبرها بخش‌هایی از هزینه‌های عتبات عالیات را به زائرین اطلاع‌رسانی نکرده و در عراق به آنها اعلام می‌کنند که اگر کسی می‌خواهد فلان شهر زیارتی برود باید هزینه اش را پرداخت کند.

سرپرست سازمان حج و زیارت تصریح کرد: استاندارد خاصی توسط سازمان حج و زیارت مبنی بر 7 شب اقامت در عراق تعریف شده است. اما آزادبرها با سواستفاده از زائرین اقامت آنها را در عراق به 6 شب رسانده و برای مثال زیارت شهر کاظمین را به صورت عبوری و عدم اقامت در آن شهر انجام می‌دهند.

طبق استاندارد سازمان حج و زیارت برای هر کاروان 40 نفره 17 اتاق

 محمدی خاطرنشان کرد:‌ استاندارد خاصی در سازمان حج و زیارت در حوزه مسکن وجود دارد به طوری که برای هر کاروان 40 نفره باید 17 اتاق تخصیص یابد در حالی که آزادبرها برای کاهش هزینه‌شان این تعداد را به 15 و یا 13 اتاق کاهش می‌دهند. در حالی که خدمات ارائه شده به زائر کمتر شده است.

وی تصریح کرد: کمیته تغذیه و بهداشت سازمان حج و زیارت هم با دقت و وسواس زیاد جزئیات تمامی غذاها و مسائل بهداشتی آن را شامل مصرف سرانه گوشت سفید، قرمز و‌ آبزی تعریف کرده است ضمن اینکه کیفیت آن هم کنترل می‌شود.

سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تمامی گوشت‌های قرمز مصرفی باید گرم و حتی نوع ماهی مصرفی هم مشخص باشد، افزود: به راحتی می‌توان تفاوت گوشت مصرف شده در برخی از مجموعه های غیرمجاز را دید. بعضا آنها گوشت سرد گاو بی کیفیت، مصرف می‌کنند. در حالی که این تفاوت برای زایر به سهولت قابل روئیت نیست.

پوشش بیمه‌ای دیه 200 میلیونی برای هر زائر قانونی عتبات

محمدی اظهار داشت: بحث امنیت، بیمه و درمان برای سازمان حج و زیارت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که این موضوع مورد توجه مجموعه های غیرمجاز نیست. برای مثال پوشش بیمه زائر فوت شده در ایام عادی پرداخت 200 میلیون تومان دیده است در حالی که خیلی از کاروان‌های غیرمجاز زائر را یا بیمه نکرده و یا پوشش بیمه‌ای بسیار پایینی دارند.

سرپرست سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متاسفانه کاروان‌های غیرمجاز خدمات درمانی خاصی ندارند. این در حالی است که مراجعه ساده به مراکز درمانی و بیمارستان‌های عراق حداقل 100 دلار هزینه در بر دارد.

کاروان‌های غیرقانونی و آزادبر خدمات امنیتی در عراق ندارند 

وی ادامه داد: با سازوکار و هماهنگی انجام شده بین سازمان حج و زیارت، دولت عراق و مسئولین امنیتی، قراردادهای ویژه‌ای را با شرکت‌های امنیتی منعقد کرده است و این افراد کاروان‌های زیارتی سازمان حج و زیارت را مشایعت می‌کنند که این موضوع می‌تواند امنیت و آرامش زائر را در پی داشته باشد. در حالی که کاروان‌های غیرمجاز به هیچ وجه چنین خدمات امنیتی را ندارند.

محمدی گفت: سازمان حج و زیارت با اینکه اعزام کاروان‌های عتبات انحصاری شود کاملاً مخالف است و تأکید می‌کند که باید کار اعزام به عتبات توسط بخش خصوصی یعنی همان 2300 دفتر زیارتی که قانوناً مجوز فعالیت زیارتی دارند انجام شود نه افرادی که بدون مجوز و برخلاف قانون این کار را انجام می‌دهند.

وی درباره احتمال افزایش 2300 دفتر زیارتی که تحت نظارت سازمان حج و زیارت دارند، گفت: درخواست‌‌های متعددی از شهرهای مختلف برای کسب مجوز تأسیس دفتر زیارتی وجود دارد اما طبیعتاً آنها باید واجد شرایط لازم بوده تا توانمندی‌ آنها ثابت و آموزش‌های لازم را طی کنند.

سازمان حج و زیارت مسئول دفاع از حقوق 2300 دفتر زیارتی و قانونی است

سرپرست سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: تمامی دفاتر و افراد فعال در دفاتر زیارتی در سازمان حج و زیارت پرونده داشته و به صورت مرتب عملکرد آنها بررسی می‌شود و آنها باید در قبال نقاط ضعف پاسخگو باشند. ضمن اینکه اگر عملکرد بدی هم وجود داشته باشد قطعاً به سرعت رسیدگی خواهد شد.

محمدی تصریح کرد:‌ سازمان حج و زیارت خود را مسئول می‌داند که از حقوق 2300 دفتر زیارتی دفاع کند و با تمسک به بسترهای قانونی می‌کوشد تا مانع از حضور افراد غیرقانونی در این مسیر شود.

وی درباره تبعات فعالیت آزادبرها جهت اعزام کاروان‌های غیرمجاز به عتبات گفت:‌ سازمان حج و زیارت متولی اقدامات خود در جهت افزایش ظرفیت، بهبود خدمات و فعالیت مطلوب‌تر 2300 دفتر زیارتی است اما برخورد با آزادبرها و کاروان‌های غیرمجاز وظیفه ضابطین قانون است. ما تلاش می‌کنیم تا کار خود را به بهترین وجه انجام دهیم.

سازمان حج و زیارت هیچگونه اطلاعاتی راجع به کاروان‌ها و آزادبرها ندارد

سرپرست سازمان حج و زیارت افزود: سازمان حج و زیارت قطعاً با مشورت‌های لازم با دستگاه‌های متولی جهت برخورد با فعالیت‌های آزادبرها که کاروان غیرمجاز به عتبات می‌برند را انجام می‌دهد.

محمدی گفت: سازمان حج و زیارت نمی‌تواند درباره موضوعات تلخ و ناگواری که در عتبات عالیات در خصوص کاروان‌های غیرمجاز رخ می‌دهد اقدامی نکرده و اطلاعاتی را به مردم ندهد. اما این در حالی است که سازمان از ابتدای امر هیچگونه اطلاعاتی را در خصوص زائرین عزیزی که از طریق مجموعه های غیرمجاز مشرف می شوند ندارد تا جزئیات حوادث را اطلاع‌رسانی کند. در حالی که تمامی اطلاعات کاروان‌های تحت مدیریت سازمان حج و زیارت از ابتدا تا انتها در اختیار ما است.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های عراق به ویژه در بخش مسکن بسیار ضعیف و محدود است اما با وجود عدم رضایت کامل ما از این موضوع، قطعاً مشکلاتی در این بخش وجود دارد اما با این حال کمیته مسکن سازمان حج و زیارت استانداردهایی را در خصوص محل استقرار زائرین ایرانی در نظر گرفته و هتل های مورد استفاده باید این استانداردها را داشته باشند در حالی که غیرمجازها الزامی به رعایت این شاخص‌های ندارند.

مسئولیت کنسولگری ایران در عراق از حقوق زائران ایران در صورت بروز حادثه

محمدی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد فرصت طلب به بهانه سفر ارزان قیمت، از زایرین عتبات سواستفاده مالی می‌کنند. سازمان حج و زیارت فقط پاسخگوی افرادی است که از طریق سازمان به عتبات اعزام می‌شوند.

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در عراق مسئولیت صیانت از حقوق شهروندان و زائرینی ایرانی را برعهده دارند و اگر حادثه و مشکلی برای زائرین در عراق به وجود آید این عزیزان امور آنان را مسئولانه پیگیری می‌کنند.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

Joseph
Joseph ﺳﻪشنبه, 16 بهمن,1397 07:18
Nike Air Max 270 Men

Nike Outlet

Adidas Shoes Outlet

Ultra Boost

Ultra Boost

Jordan Sneakers

New Nike Shoes

Asics Shoes

Nike Outlet Store

Nike Store

Balenciaga Sneakers

Yeezy Boost 350 V2

Pandora Rings

Air Max 98

Lebron James Shoes

Pandora Charms

Nike Outlet Online

NMDS

Kevin Durant Shoes

Red Bottom Shoes

Pandora Jewelry

Adidas Shoes 2019

Nike Factory

Pandora Jewelry

Christian Louboutin

Adidas

Puma Shoes

Asics

Christian Louboutin Outlet

Nike Cortez Men

Asics Shoes

Pandora Bracelet

Pandora Charms Outlet

Adidas NMD

Mens Nike Shoes

Yeezy

Adida

Red Bottom Shoes

Pandora Charms

Nike Store Online

Golden Goose

Balenciaga

Air Max 270

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Air Max 98

Adidas Superstar

Kids Nike Shoes

Nike Clearance Outlet UK

Nike Shoes For Men

Fila Shoes

Adidas Sneakers

Pandora Jewelry Official Site

Timberland Shoes

Pandora Necklaces For Women

Skechers Shoes

Pandora Charms Black Friday

Nike Shoes

Nike Air Max 95

Adidas NMD xr1

Goyard Bags

Hermes Belts

Fila Footwear

Nike Shoes For Women

Vans

Asics Running Shoes

New Nike Trainers

Nike

Adidas Shoes Outlet

Yeezy Shoes

Off White Nike

Air Max

Adidas Outlet Online

Adidas Yeezy

Nike Shoes

Nike Factory Outlet

Nike Sneakers

Louboutin

Nike Outlet Store Online Shopping

Off White

Yeezy 500

Pandora Official Site

Air Max 97

Pandora Rings

Adidas Yeezy

Yeezy Boost

Red Bottom Shoes For Women

Adidas NMD R1

Nike Sneakers For Women

Nike Outlet Store Online Shopping

NMD

Nike Clearance

Red Bottoms

NMD R1

Mens Nike Shoes

Nike Outlet UK

Yeezy Boost 500

Pandora Bracelet

Nike Sneakers Sale

Nike Factory Store Online

Hermes Bags

Yeezy Shoes

Air Max 2019

Adidas NMD

Adidas Shoes Women

Christian Louboutin

Nike Running Shoes

Adidas NMD

Goyard Handbags

Adidas Trainers Sale

Lebron 16

Pandora

Cheap Basketball Shoes

Jordan Retro 11

Adidas Superstar Trainers

Pandora Jewelry

Pandora

Nike Running Shoes

Adidas Trainers

Pandora Bracelet

Air Jordan Shoes

Asics Running Shoes For Women

Nike Clearance Sale

Yeezy

Air Max 720

Adidas Originals Superstar

Jordan 12

Timberland Shoes Outlet

Nike Shoes

Yeezys

Nike Sneakers For Men

Asics Sneakers

Pandora Charms

Adidas Ultra Boost

Pandora

Adidas Yeezys

Nike Running Shoes

Yeezys Shoes

Pandora Charms Outlet

Adidas Yeezy Boost 350 V2

Nike Outlet Store

New Shoes

Nike Clearance

Adidas Sale

KD 11

Adidas Superstar Shoes

Christian Louboutin Outlet

Nike Factory Outlet

Timberland Shoes

Asics

Nike Cortez Women

Air Max 98

Nike Air Max 270

Asics Shoes

Pandora Bracelets

Timberland Pro Work Boots

Adidas Stan Smith

Yeezy Sneakers

Nike Running Shoes For Women

Nike Air Max 270

Nike Outlet Store

Best Basketball Shoes

Nike Trainers

Adidas Store

Air Jordan Shoes

Air Max 720

Air Max

Puma Shoes

Ferragamo Outlet

New Nike

Adidas Stan Smith

Adidas

Jordan Shoes

Goyard Handbags

Nike Shoes

Louboutin Outlet

Nike Outlet Store

Pandora Outlet

Valentino

Moncler Outlet

Adidas Outlet

Adidas Shoes For Men

Fila Disruptor 2

Adidas Sneakers

Pandora Charm Bracelet

Adidas Outlet Store

Pandora Outlet

Louboutin shoes

Adidas Ultra Boost Uncaged

New Nike

Adidas Yeezy

Christian Louboutin

Pandora Jewelry

Nike Outlet Store

Cheap Yeezys

Nike Store

Kanye West Yeezy

Pandora UK

Adidas Originals Superstar

Pandora UK

Timberland Shoes

Longchamp Outlet

Nike Air Max Trainers

Ferragamo Shoes

Red Bottoms

Nike Factory

Adidas UK

Timberland Outlet

Nike Outlet Store

Air Max

Adidas Ultra Boost Men

Pandora Jewelry

Nike Outlet

Adidas Outlet

Pandora Jewelry Official Site

Pandora Rings

Ferragamo

Adidas UK

Red Valentino

Asics Shoes

Air Max 95

Louboutin Outlet

Fitflops Sale Clearance

Fjallraven Kanken Backpack

Nike Clearance

Adidas EQT Support

Valentino Shoes

Yeezy 500

Air Max 270 Men

Fjallraven

Air Max 270

Adidas EQT Support Adv

Adidas Original

Fjallraven Kanken

Christian Louboutin Shoes
Robert
Robert جمعه, 02 فروردین,1398 12:33
Nike Outlet

Nike Shoes For Women

Air Max 270

Nike Outlet Store

Nike Air Max

Adidas Ultra Boost

Fjallraven Kanken Backpack

Nike Air Max 270 Womens

Pandora Canada

Hermes Birkin Handbags

Fjallraven

Nike Shoes

Timberland Boots For Men

Pandora Rings

Adidas Superstar Mens

Yeezy Boost 350 V2

Adidas Superstar

Yeezy Shoes

Adidas Ultra Boost

Red Bottom Shoes For Women

Fila Footwear

Timberland Boots

Jordan 11

Nike Air Max

Nike Clearance Sale

Pandora Bracelets

Adidas Shoes

Nike Sneakers

Red Bottoms

Lebron 16 Shoes

Pandora Jewelry

EQT Adidas

Pandora

Skechers Shoes

Louboutin Outlet

Nike Sneakers For Women

Asics

Christian Louboutin shoes

Asics

Adidas Outlet

New Nike Air Max 2019

Fjallraven Backpack

Red Bottom Heels

NMD

Adidas Factory

Pandora Charms

Adidas Shoes

Nike Outlet Store Online

Adidas Originals Superstar

Christian Louboutin Outlet

Nike Cortez

Ferragamo Shoes

Louboutin

Timberland Outlet Store

Hermes Belt Men

Pandora Necklaces Women

Nike Air Max 270 Women's

Air Max 270

Adidas NMD R1

Nike Factory Store

Yeezy

Adidas EQT Support Adv

Adidas Yeezys

Nike Running Shoes For Women

Nike Shoes

Nike Sneakers

Adidas Yeezys

Vans Outlet

Adidas Stores

Ultra Boost

Adidas Sneakers

Pandora Bracelets

Adidas UK

Adidas Outlet

Pandora UK

Nike Outlet Store Online Shopping

Pandora Jewelry

Nike Outlet

Adidas Superstar

Adidas Outlet Online

Nike Outlet

Puma Outlet Store

Pandora Bracelet Charms

Pandora Charms

New Shoes 2019

Air Max 720

Adidas NMD

Valentino Shoes

Nike Outlet Store Online Shopping

Yeezy

Adidas Trainers

Nike UK

Nike Outlet Store Online

Stan Smith

Nike Clearance Outlet

Yeezy 500

Adidas Stan Smith

Nike Factory Store

Nike Shoes

Adidas Superstars

KD 11

Nike Air Max 90

Goyard Handbags

Pandora Jewelry Official Site

Michael Jordan Shoes

Pandora Jewelry

Valentino Outlet

Nike Clearance

Asics

Nike Outlet Store

Jordan Sneakers

Air Jordan Shoes

Nike Air Max 98

Nike Factory

Timberland Boots Outlet

Pandora Charms Outlet

Pandora Black Friday

Pandora Charms

Nike Air Max 98

Nike Store UK

Asics Running Shoes

Golden Goose Sneakers

Air Max 97

Adidas UK

Asics Shoes

Nike Outlet Store Online Shopping

Adidas Original

Nike Shoes

Nike Outlet

Adidas Sneakers For Men

Nike Cortez Men

Nike Air Max 720

Nike Factory Outlet Store Online

Ferragamo Shoes

Ferragamo

Fila Disruptor 2

Off White Shoes

Adidas Trainers Sale

Nike Factory Store Online

Yeezy 500 Utility Black

Adidas NMD R1

Pandora Jewelry

Nike Shoes

Balenciaga

Adidas Trainers

Balenciaga Sneakers

Nike Store

Asics Shoes

Pandora Jewelry Outlet

Nike Sneakers

Goyard

Yeezys Boost 350 V2

Red Bottom Shoes

Nike Outlet UK

Red Bottom Shoes

Pandora Ring

Adidas NMD

Kanye West Yeezy

Pandora Jewelry

Nike Outlet

Pandora Jewelry Store

NMD Adidas

Adidas Outlet

Nike Air Max 95 Essential

Pandora Bracelet

Yeezy Boost

NMD

Longchamp Outlet

Basketball Shoes

Basketball Shoes

Christian Louboutin

Christian Louboutin

Nike Clearance

New Nike Shoes 2019

Nike Running Shoes

Yeezy Shoes

Christian Louboutin Shoes

Nike Sneakers For Men

Yeezys Shoes

Goyard Handbags

Adidas Yeezy

Yeezy

Nike Running Shoes

Jordan 13

Nike Running Shoes

Nike Shoes

Asics Sneakers

Christian Louboutin

Ultra Boost

Jordan Shoes

New Nike Trainers

Fila Shoes For Men

Mens Nike Shoes

Kevin Durant Shoes

Fitflop

New Adidas Shoes

Pandora Canada

Pandora Charms

Nike Air Max 270

Air Max

Nike Air Max 95

Christian Louboutin Outlet

Nike Trainers

Yeezy 700

Adidas Ultra Boost

Nike Outlet Store

Lebron James Shoes

Nike Outlet Store

Nike Air Max 270 Men

Adidas Yeezys

Pandora Rings

Pandora Charms

Puma Outlet

Nike Air Max 720

Adidas Shoes Men

Moncler Official Site

Timberland Shoes

Adida

Timberland Shoes Outlet

Asics Shoes For Men

Adidas Sneakers

Off White Presto

Pandora Charms

Valentino Shoes

Christian Louboutin Outlet

Pandora Jewelry Official Site

Adidas Yeezys

Adidas NMD R1

Pandora Store

Nike Shoes

Nike Shoes

Yeezy Boost

Adidas Shoes

Asics Gel Nimbus
Catalina
Catalina پنجشنبه, 23 خرداد,1398 04:50
Pandora UK

Air Max

Charms Pandora

Red Bottoms

Nike Shoes

Nike Cortez

Ultra Boost

Adidas Superstar Mens

Pandora Charms

Adidas NMD

Asics Shoes

Nike UK

Balenciaga

Nike UK

Air Max 2019

Adidas Ultra Boost

Nike Outlet Store

Pandora Charms Outlet

Air Max 720

Adidas Clearance

Asics Shoes For Women

Yeezy Shoes

Pandora Jewelry Black Friday Deals 2019

Nike Shoes For Women

New Nike Shoes

Red Bottom Shoes

Yeezy Supply

Nike Air Max Trainers

Hermes Handbags

Adidas Trainers

Fjallraven Kanken

Adida

Stan Smith Adidas

Jordan 12

Air Max 720

Pandora Outlet

Pandora Jewelry

Air Max 270 Dusty Cactus

Nike Outlet

Pandora UK

Adidas Yeezy

Red Bottoms Louboutin

Pandora Charms

Nike Outlet Online

Nike Basketball Shoes

Adidas Trainers

Nike Air Max 270

Nike Clearance

Nike Shoes For Women

Air Max 98

Nike Trainers

Asics Shoes

Christian Louboutin Shoes

Louboutin

Nike Cortez Men

Nike Outlet Online

Louboutin Outlet

Adidas Shoes Women

Nike Factory Store

Adidas Outlet

Valentino Shoes

Timberland Store

Air Max 95

Adidas Outlet

Asics Outle

Asics Outlet

Adidas Shoes For Women

Nike Running Shoes For Women

Nike Outlet Store

Pandora Charms Sale Clearance

Hermes Belts

Yeezys

Nike Shoes 2019

Pandora Outlet

Yeezys Boost 350 V2

Puma Outlet Store

Nike Outlet

Nike Air Max 270 Womens

Christian Louboutin Outlet

Goyard

Nike Outlet Store

Adidas Ultra Boost Men

Red Bottom Shoes For Women

Adidas Superstars

Vans

Adidas NMD

Ferragamo

Yeezy Shoes

Pandora Charms

Nike Shoes

Adidas Shoes Outlet

Womens Nike Shoes

Adidas Superstar

Adidas Yeezy

Adidas Outlet Store

Adidas NMD

Fitflop

Asics Running Shoes For Women

Pandora Canada

New Shoes 2019

Best Basketball Shoes

Pandora Outlet

Nike Air Max 97 Ultra

Nike Air Max

Nike Air Max 720

Christian Louboutin Outlet

Balenciaga Sneakers

Nike Outlet

Adidas Trainers

Pandora

Adidas Sneakers

Nike Factory

Timberland Work Boots

Pandora Jewelry

Goyard Bags

Off White Nike

Nike Sneakers For Men

Pandora Jewelry Official Site

Nike Outlet Store

Christian Louboutin Shoes Outlet

Fjallraven Kanken

Nike Shoes

Fila Sneakers

Adidas NMD R2

Asics

Nike Outlet

Pandora Store

Yeezy 500

Ultra Boost

Nike KD 11 shoes

Pandora Jewelry

Jordan Sneakers

Yeezy Boost 500

Nike Sneakers

Yeezy Boost 350 V2

Skechers Go Walk

Timberland Outlet

Nike Air Max 98

Pandora Necklaces

Nike Air Max 95 Essential

Adidas Outlet

Nike Shoes

Air Jordan Shoes

Christian Louboutin Heels

Adidas Outlet UK

Yeezy Boost

Cheap Nike Shoes

Adidas EQT Support

Nike Store UK

Off White Shoes

Air Jordan Sneakers

Adidas Superstar Women

Goyard Bag

Air Max

Adidas NMD

New Nike

Pandora Canada

Adidas Superstar Trainers

Nike Factory Outlet

Yeezy

Nike Outlet

Christian Louboutin

Puma Store

Outlet Moncler

Adidas Shoes

Pandora Rings Official Site

Nike Shoes Outlet Online Store

Salvatore Ferragamo Shoes

Yeezys Shoes

Nike Sneakers For Women

Nike Air Max 98

Timberland Shoes

Jordans Shoes

Valentino Sneakers

Christian Louboutin Heels

Christian Louboutin

Longchamp Outlet

Adidas Outlet

Pandora Rings

Lebron Shoes

Fila Shoes For Men

Valentino Shoes

Pandora Earrings

Fila Disruptor 2

Jordan Retro 11

Nike Air Max 270 Flyknit

Pandora

Asics Running Shoes

Adidas Ultra Boost

Christian Louboutin Shoes

Golden Goose

Nike Factory Store

Pandora Bracelet

Nike Shoes

Nike Running Shoes

Nike KD Shoes

Adidas Yeezy Shoes

Adidas NMD R2

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Outlet Store Online Shopping

Adidas Store

Ferragamo

Nike Sneakers

Adidas Yeezy

New Adidas Shoes

Asics Running Shoes

Nike Women's Running Shoes

Yeezy Boost

Adidas NMD

Black Timberland

Pandora Bracelet Charms

Adidas Yeezy

Pandora Bracelets Charms

Nike Clearance Store

Yeezy 500

Timberland Outlet

Pandora Bracelets

Adidas EQT Support

Cheap Nike Shoes

Adidas Outlet Online

Kanken Backpack

Pandora Jewelry Store

Adidas Sneakers

Adidas Sneakers For Men

Nike Factory

Air Max

Adidas Yeezy

Nike Outlet Store

Adidas NMDS

Adidas Stan Smith Sneakers

Lebron 16 Shoes

Nike Outlet

Nike Trainers Sale

Nike Running Shoes