شنبه 16 اسفند 1399
EN

نظرسنجی

رژيم صهيونيستي پخش اذان در قدس را ممنوع كرد

رژيم صهيونيستي پخش اذان در قدس را ممنوع كرد
كميته قانون گذاري رژيم صهيونيستي روز يكشنبه در ادامه اقدامات سركوب گرايانه خود عليه فلسطينيان، طرح ممنوعيت پخش اذان در قدس اشغالي را تصويب كرد.
به گزارش خبرگزاري فلسطيني «معا» به نقل از رسانه هاي صهيونيستي، كميته وزارتي ويژه قانون گذاري رژيم اسرائيل در نشست امروز (يكشنبه) پيش نويس قانون ممنوعيت پخش اذان از بلندگوهاي مساجد در قدس را تصويب كرد.

اين پيش نويس پس از اصلاح و محدود شدن ممنوعيت زمان پخش اذان از ساعت 23 شب تا 7 صبح به تصويب رسيد.

بر اساس اين گزارش، قرار است پيش نويس اين قانون چهارشنبه آتي براي تصويب در پارلمان (كنيست) رژيم صهيونيستي قرائت شود.

دو ماه پيش زماني كه قرار بود اين قانون در كنيست (پارلمان) رژيم صهيونيستي مطرح و توسط نمايندگان اين رژيم تصويب شود، شبكه دهم رژيم اشغالگر اعلام كرد كه اين قانون به دليل مشكلاتي كه در پيش نويس آن وجود داشت به تصويب نرسيد.

«يعقوب ليتسمان» وزير بهداشت رژيم صهيونيستي از مخالفان اين پيش نويس بود، اما پس از آن كه اين ممنوعيت تنها به ساعت هاي 23 تا 7 صبح محدود شد و كنيسه‌ها و معابد يهودي از ممنوعيت استفاده از بلندگوها براي اعلام آغاز شنبه يهودي مستثني شدند، اعتراض خود را پس گرفت.

يك خاخام ارشد صهيونيست نيز به دليل وحشت از واكنش احتمالي فلسطيني ها خواستار لغو قانون ممنوعيت پخش اذان از مساجد قدس اشغالي شد.

ساكنان مسلمان شهر قدس اشغالي نيز پيشتر در اعتراض به پيش نويس قانون منع اذان به روي پشت بام هاي خود رفته و به صورت دسته جمعي اذان گفتند.

اين در حالي است كه كميته ساخت و ساز رژيم صهيونيستي روز چهارشنبه نيز در تازه ترين اقدام با هدف ادامه شهرك سازي در زمين هاي فلسطينيان، با ساخت 181 واحد جديد در بيت المقدس موافقت كرد.

رژيم صهيونيستي كه همچنان به اقدام هاي تحريم آميز خود عليه فلسطينيان ادامه مي دهد، پس از روي كار آمدن دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا به اين قبيل تحركات شدت بخشيده است.

واكنش تشكيلات خودگردان فلسطين به تصويب طرح ممنوعيت پخش اذان در قدس


«يوسف محمود» سخنگوي رسمي تشكيلات خودگردان فلسطين گفت:‌ ساكنان شهر بيت المقدس و ديگر شهرهاي فلسطين، در طول تاريخ متمادي اين سرزمين،‌ با وجود اختلاف ديدگاه و اعتقاداتشان، همواره در سايه احترام و همبستگي و اتحاد زندگي كرده اند.

المحمود با يادآوري اينكه واقعيت زندگي در كشورمان بر فرهنگ تسامح و آزادي عبادت و آزادي انديشه استوار است،‌تاكيد كرد:‌ ميراث عروبيت ديني و فرهنگي بيت المقدس تاريخي ريشه دار دارد.
وي با تاكيد بر اينكه بسيار غيرعقلاني است كه تنها يك تصميم از سوي رژيم صهيونيستي بخواهد يك قانون ظالمان را وضع كند و پيروان مذاهب و اديان الهي از برگزاري مراسم عبادت و انجام وظايف ديني خود محروم شوند، مسئول همه اين ها را دولت اشغالگر صهونيستي دانست.

تشكيلات خودگردان فلسطين از همه كشورهاي اسلامي و عربي خواست تا با دخالت فوري در اين پرونده، از توسعه طلبي صهيونيست ها جلوگيري و با اين كار مانع از تشديد اين گونه اقدام هاي خطرناك اسرائيل شوند.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.