شنبه 10 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

حج طولاني‌ترين همايش ديني- سياسي مسلمانان است/ نبايد عرصه حج را خالي كنيم

  • 27 بهمن 1395
  • 13:47
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 158 بازدید
  • Article Rating
حج طولاني‌ترين همايش ديني- سياسي مسلمانان است/ نبايد عرصه حج را خالي كنيم
رئيس سابق فراكسيون قرآن، عترت و نماز مجلس با بيان اينكه نبايد عرصه حج را خالي كنيم، افزود: حضور مردم ايران در حج موجب آشنايي بيشتر مسلمانان با انقلاب اسلامي و وحدت هر چه بيشتر مذاهب اسلامي خواهد بود.لاله افتخاري، نماينده مردم تهران در مجلس نهم در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج گفت: فريضه حج از اعمال سياسي- عبادي مسلمانان است و يك فرصت بي نظيري براي پيوند بيشتر گروه هاي مختلف امت اسلامي است.

رئيس سابق فراكسيون قرآن، عترت و نماز مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نبايد عرصه حج را خالي كنيم، افزود: حضور مردم ايران در حج موجب آشنايي بيشتر مسلمانان با انقلاب اسلامي و وحدت هر چه بيشتر مذاهب اسلامي خواهد بود؛ اين وحدت نياز هميشگي دنياي اسلام است.

افتخاري با ذكر اينكه حج طولاني ترين همايش ديني- سياسي مسلمانان است، گفت: حضور يك ماهه مسلمانان در سرزمين وحي و در كنار يكديگر در قالب كنگره حج، از امتيازات بزرگ فريضه حج است.

عضو سابق كميسيون فرهنگي مجلس افزود: حج يك فرصت بي نظير براي مسلمانان است و در روايات آمده كه اگر حج خانه خدا از مردم خالي شود، بايد حاكم اسلامي با پول بيت المال، عده اي را به حج اعزام كند؛ اين امر جايگاه رفيع حج را مي رساند، اما شأن و كرامت مردم هم بايد از سوي متوليان سرزمين وحي حفظ شود.

رئيس سابق فراكسيون قرآن، عترت و نماز مجلس شوراي اسلامي با ذكر اينكه بايد دولت عربستان نسبت به كرامت و حرمت ميهمانان خانه خدا توجه ويژه داشته باشد، گفت: خداوند مسلمانان را از نقاط مختلف دنيا به حج دعوت كرده است و متوليان حرمين شريفين نبايد كاري خلاف خواسته خدا انجام دهند.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به نقش حج در عظمت امت اسلامي گفت: اعمال و مناسك حج و حضور مسلمانان در سرزمين وحي، جلوه اي از عظمت امت اسلامي را نشان مي دهد كه همگان آن را در ايام حج به چشم خود مي بينند.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار