شنبه 25 مرداد 1399
EN

نظرسنجی

احتمال اعلام فراخوان جديد براي حج تمتع 96

  • 26 اردیبهشت 1396
  • 16:22
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 303 بازدید
  • Article Rating
احتمال اعلام فراخوان جديد براي حج تمتع 96

 

 

همزمان با آغاز ثبت نام قطعي حج تمتع 96 در سايت سازمان حج و زيارت و دفاتر كارگزاري و تكميل هزينه‌ مالي آن از سوي حجاج، اعلام فراخوان جديد براي ثبت‌نام قوت گرفته است.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، طبق برنامه‌ريزي هاي سازمان حج و زيارت بيش از 86 هزار زائر ايراني به حج تمتع 96 اعزام خواهند شد.
بر همين اساس از ماه‌هاي گذشته روند ثبت نام آغاز و روز پنج‌شنبه اسامي كاروان‌ها، هتل‌ها، قيمت‌ها و درجه‌بندي آنها اعلام شد.
از ساعت 9 صبح روز يكشنبه هم ثبت نام قطعي در حج تمتع 96 از طريق سايت سازمان حج و زيارت و دفاتر كارگزاري آغاز و تا روز پنج‌شنبه اين روند ادامه خواهد داشت.
اما همزمان با آغاز ثبت‌نام‌هاي قطعي احتمال اعلام فراخوان جديد براي ثبت نام در حج تمتع 96 قوت گرفته است.
در نشست شوراي برنامه‌ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت (18 ارديبهشت) كه به رياست حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر تشكيل و آخرين تحولات در حوزه حج امسال در آن بررسي و اعلام شد كه اولويت‌هاي جديد براي تكميل ظرفيت ثبت نام‌ها در آينده بسيار نزديك اعلام شود.
با مساعدت بانك ملي مبلغ يك ميليون و 200 هزار تومان نيز صرفا براي وديعه گذاران در سال‌هاي قبل، در هنگام واريز نهايي از مجموع هزينه سفر كسر مي‌شود. به اين ترتيب و با احتساب كسر مبلغ 1 ميليون و 200 هزار تومان مساعدت بانك ملي، هزينه بالاترين درجه كاروان حدود 13 ميليون و 750 هزار تومان و پائين‌ترين درجه مبلغ 9 ميليون و 670 هزار تومان مي‌باشد.
در توافق كلي عربستان سعودي با كشورها 50 درصد ظرفيت اعزام هر كشوري توسط هواپيمايي اين كشور و 50 درصد ديگر با هواپيماهاي كشورها انجام مي‌شود و رايزني‌ براي افزايش سهم بيشتر به هواپيماي جمهوري اسلامي ايران ادامه دارد. ضمن اينكه در مجموع با همكاري سازمان هواپيمايي كشوري، اعزام‌ها از 20 استان كشور انجام خواهد شد.
پروازهاي حج از 2 مرداد با اعزام گروه‌هاي ستادي، عوامل آشپزخانه‌ها و ديگر مجموعه‌ها آغاز خواهد شد.
اعزام كاروان‌هاي مدينه قبل، از نهم مرداد آغاز خواهد شد، از 20 مرداد هم كاروان‌هاي مدينه بعد مشرف مي‌شوند كه اعزام‌ها تا 3 شهريور طول خواهد كشيد بنابراين كل اعزام‌ها از 9 مرداد تا 3 شهريور ادامه خواهد داشت.
امسال بيش از 600 كاروان ايراني به حج اعزام مي شوند كه بدين ترتيب 150 مدير كاروان، 150 روحاني و 150 معاون و عوامل كاروان هم به مجموعه نيروها اضافه خواهد شد.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار