شنبه 10 اسفند 1398
EN

نظرسنجی

اعلام آمادگي براي پذيرايي از زائران عتبات در ايام عيد فطر

اعلام آمادگي براي پذيرايي از زائران عتبات در ايام عيد فطر

مدير ستاد عمليات شمسا در كشور عراق تاكيد كرد، براي پذيرايي از زائران عتبات عاليات در ايام عيد سعيد فطر آماده هستيم. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا ، مرتضي نصراللهي در ابتدا با اشاره به اعزام زائران در ماه مبارك رمضان گفت: تقريبا تا پنجم ماه رمضان، خروجي هاي قبل از ماه را داشته ايم و از چهاردهم ماه مبارك رمضان تا الان تعداد 20 هزار زائر داشته ايم.

وي افزود: تا پايان ماه مبارك رمضان، تعداد 4 هزار زائر ديگر به عتبات اعزام مي شوند . به دليل افزايش گرما، اعزام زائران كاهش مي يابد. ماه رمضان در ميان شركت هاي عراقي به ماه صيانه يعني تعمير و نگهداري معروف است .
وي تصريح كرد: نزديك به 94 درصد هتل ها در شهر كربلا در حال برطرف كردن اشكالات خود هستند ، اموري مانند درب آسانسورها كه 35 درصد تاكنون اصلاح و مابقي در حال انجام هستند. در شهر نجف اشرف اين اشكالات بيشتر است.
وي خاطر نشان كرد: در نجف اشرف، 85 درصد هتل ها نياز به تعميرات داشت كه به سرعت در حال اقدام است . نظافت عمومي براي هتل ها تعريف شده كه براساس آن تمام وسايل از اتاق بيرون برده شده، اتاق نظافت و سپس مجددا وسايل چيده مي شود.
وي در ادامه همچنين گفت: در كاظمين به دليل اين كه شرايط هتل ها بهتر و زمان حضورزائربسيار كمتر است كار روان تروكارهاي تعميراتي ساده و آسان تر است. از پنج آشپزخانه در عراق، تعداد سه آشپزخانه در حال بازسازي كامل هستند .
وي افزود: ما براي ايام عيد سعيد فطر آمادگي كامل داريم، تعداد 100 كاروان (50 كاروان در كربلا و 50 كاروان در نجف ) به زيارت عتبات عاليات مي آيند. تعطيلي در ايام عيد فطر در عراق، احتمالا پنج روز خواهد بود و ما در اين مدت براي پذيرايي زائران برنامه ريزي كرده ايم.

وي در مورد گروه هاي آزاد بر زائر به عتبات عاليات تصريح كرد: از نظر امنيتي، اعزام زائران به عراق مهمترين سفر خارجي در ايران محسوب مي شود و تنها مرجعي كه در اين زمينه پاسخگو مي باشد، شركت شمسا است .
وي خاطر نشان كرد : خدماتي كه به زائر داده مي شود ، بيشتر از پولي است كه زائر مي پردازد ، متاسفانه عده اي فرصت طلب به دليل اين كه تبليغات گسترده اي انجام مي دهند، از نيت پاك زائران استفاده كرده و با تبليغ به صورت آزاد زائران را به كربلا مي آورند .

نصراللهي گفت: ما از پول پرداختي زائر هزينه هايي را براي بيمه، امنيت و ... در نظر مي گيريم وخدمات بهتري را ارائه مي دهيم. اما كاروان هاي آزاد بر از امكانات امنيتي، بهداشت، درمان و برنامه هاي بعثه رهبري همه روزه و به صورت مجاني استفاده مي كنند.

وي در پايان اين گفتگو از زائران درخواست كرد، براي ثبت نام به عتبات عاليات فقط از طريق شركت هاي مجاز حج و زيارت اقدام كنند.

 

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار