جمعه 04 مهر 1399
EN

نظرسنجی

"وقتی زائرین را در مکه و مدینه زیارت میکنم ،احساس شعف می کنم "

  • 31 مرداد 1396
  • 09:09
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 119 بازدید
  • Article Rating
"وقتی زائرین را در مکه و مدینه زیارت میکنم ،احساس شعف می کنم "
محمدی در ابتدای جلسه ستاد های منطقه ۴ و ۵ مکه مکرمه بیان کرد:
"وقتی زائرین را در مکه و مدینه زیارت میکنم ،احساس شعف می کنم " زایرینی که امیدی به انجام حج نداشتند و حال میبینند درکنار سایر حجاج این توفیق برایشان حاصل گردیده است.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد:حج امسال صرف نظر از قطع رابطه سیاسی دو کشور داری ویژگی هایی بود ،تاخیر در ورود ایران که باعث شد با زحمت امکانات تامین شود و افزایش سهمیه ۵۰۰ هزار نفری زایرین کل کشورها هم بر تراکم حج امسال افزود.

محمدی افزود: ویژگی دیگر حج امسال فضایی بود که برعلیه حج ایجاد شده بود ،نگرانی ،عدم اطمینان که با ورود زایرین به مدینه منوره با عنایت خداوند شکسته شد؛ در عین حال این آرامش نباید ما را دچار غفلت کند ،در حج سالجاری 80 میلیون ایرانی ما را رصد میکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت سیاست سازمان و بعثه را " حفظ سلامت و امنیت" زایرین اعلام کرد که همه اقدامات باید حول آن برنامه ریزی گردد.

حمید محمدی اشاره کرد:حركت به سمت جمرات مطابق جدول زمانبندی از ساعت 10:30 صبح روز دهم ذي الحجه آغاز مي شود و كاروان ها طبق زمانبندی به تدریج هر نيم ساعت به سمت جمرات مي روند و به همين شكل تا ساعت 15 همه منتقل می شوند.

عمليات انتقال سایر زائران به عرفات نيز بعد از ظهر روز هشتم آغاز می شود و تا اواخر شب، اين انتقال به اتمام ميرسد؛

وي به پيچيدگی ها و سازماندهی خاص عمليات حج اشاره كرد و گفت: طبيعی است كه در يك موقعيت جغرافيایی محدود كه چند ميليون جمعيت جمع می شوند، اگر با نظم و انضباط كار پيش نرود، احتمال حادثه وجود دارد ، لذا مديران كاروان ها و مجموعه ها بويژه در ايام مهم تشريق، بايد بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده و دستورالعمل های ابلاغی عمل كنند.

اين دستور العمل ها و زمانبندي ها با دقت طراحي شده كه هم به نفع حجاج است و هم به نفع مجموعه خدمتگزاران سازمان حج تا امنيت و آسايش حجاج استمرار داشته باشد و مدیران کاروان بعنوان حلقه وصل سازمان هستند و اطلاع رسانی به زائرین کمک شایانی در جلوگیری از برخی مشکلات احتمالی خواهد داشت.

وی افزود: جدول زمان بندی برای انتقال زائرین نقش به سزایی در برنامه ریزی ها دارد که اجرای دقیق آن از سوی مدیران کاروانها مورد انتظار است و برای حرکت بسمت جمرات طبق اعلام وزارت حج عربستان ساعتی مشخص در نظر گرفته شده است که باید تمام مدیران کاروان براساس ساعت ابلاغ شده حرکت کنند که کتبا اعلام میکنیم.

در ادامه این جلسه مسئولین عملیات ایام تشریق و نقل ترددی توضیحات لازم را برای حاضرین ارائه داشتند
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

فایل پیوست

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار