چهارشنبه 07 آبان 1399
EN

نظرسنجی

حفظ معنويت حج در گرو عاقبت به خير شدن انسان است

  • 23 شهریور 1396
  • 09:24
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 182 بازدید
  • Article Rating
حفظ معنويت حج در گرو عاقبت به خير شدن انسان است
نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره گفت: يكي از راه هاي حفظ معنويت حج اين است كه انسان توجه كند به اينكه عاقبت امورش ختم به خير شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي روز چهارشنبه در گردهمايي كاروان هاي اهل سنت در مدينه منوره، افزود: امر واجب حج، علاوه بر داشتن ابعاد اجتماعي مانند شناسايي مشكلات امت اسلام و ضرورت يافتن راه هاي رفع آن،‌ سرشار از مسائل ديگر فردي، اخلاقي و خانوادگي است.
وي با تاكيد بر اينكه حفظ كردن معنويت دين و ايمان بسيار مهم است،‌ اظهاركرد: عده اي افراد در پايان زندگي خود عاقبت به خير و عده اي ديگر نيز عاقبت به شر مي شوند.
نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره خاطرنشان كرد: همه چيز در اختيار خداست و ما نمي دانيم اكنون كه خداوند متعال لطفش شامل حال ما شده و در كنار مسجد نبوي هستيم،‌ فردا چه سرنوشتي خواهيم داشت؛ پس بايد براي عاقبت به خير شدن تلاش كنيم.
حجت الاسلام والمسلمين عابدي يكي از راه هاي عاقبت به خيري را احترام به دين و مقدسات برشمرد و گفت: احترام به پدر و مادر از ديگر مواردي است كه تعيين مي كند يك فرد عاقبتش به خير يا شر منتهي خواهد شد.
وي با تاكيد بر اينكه برخي صفات نيز منجر به منتهي شدن عاقبت انسان به شر مي شود، از جمله تكبر كه ابليس دچار آن شد، تصريح كرد: بخل داشتن و يا استبداد به علم و بالاتر دانستن خود، از ديگر مواردي است كه سرنوشت انسان را به جاي خير به شر منتهي خواهد كرد.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار