چهارشنبه 07 آبان 1399
EN

نظرسنجی

هم انديشي جريان شناسي شعر اربعين با گردهمايي شعراي ايراني و عراقي

  • 25 شهریور 1396
  • 10:52
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 166 بازدید
  • Article Rating
هم انديشي جريان شناسي شعر اربعين با گردهمايي شعراي ايراني و عراقي
رئيس كميته فرهنگي و آموزشي اربعين از برگزاري هم‌انديشي شعراي آييني ايراني و عراقي در يك گردهمايي 3 روزه در كربلاي معلا خبرداد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري الاربعين، حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي دراين باره افزود: در اين گردهمايي كه با هماهنگي رئيس ستاد فرهنگي اربعين و حجت‌الاسلام والمسلمين اباذري رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي درعراق و توليت محترم عتبه حسيني برگزار خواهد شد شركت كنندگان به بحث و بررسي جريان‌شناسي شعرعاشورا و ارايه آخرين سروده‌هاي شعر عاشورايي و اربعيني مي‌پردازند.

حجت الاسلام والمسلمين احمدي استفاده از ظرفيت بزرگ و اثرگذار شعرا و ادبا را يكي از بهترين شيوه‌ها در توليد ادبيات و گفتمان‌سازي فرهنگ اربعين و نهضت الهي عاشوردانست و افزود: به همين منظور در برنامه فرهنگي سال 1396 اربعين حسيني كه به تصويب ستاد مركزي اربعين و ستاد فرهنگي اربعين رسيد، با مساعدت و پشتيباني و حمايت عتبه حسيني، جمعي از شعرا و نخبگان ادبي ايران و عراق در مجمّع حضرت سيدالشهدا به ميزباني عتبه حسيني گرد هم مي‌آيند و در يك نشست 3 روزه از يكشنبه تا سه شنبه (26/06/96 الي 28/06/96) به شعرخواني ، بررسي ادبيات آييني حسين (ع) و اشعار اربعيني و بررسي پيشينه تاريخي و جريان‌هاي ادبي شعر اربعيني مي‌پردازند.

وي افزود: حجت‌الاسلام والمسلمين محمد جواد محمد زماني شاعر آييني كه مسئوليت گروه شعر و ادب كميته فرهنگي را بر عهده دارد مديريت اين نشست سه روزه را به صورت مشترك با حاج علي كاظم سلطان مسئول بخش فعاليت‌هاي فرهنگي‌ عتبه حسيني(ع) بر عهده دارند.

رئيس كميته فرهنگي در خصوص انتشار مباحث اين نشست‌ها گفت: يك گروه مستندساز كاروان اعزامي شاعران به عتبات عاليات را همراهي مي‌كند كه انشاءالله كليه مباحث و اشعار ارايه شده ضبط و تدوين و از طريق سامانه الاربعين (www.alarbaeen.ir) در اختيار رسانه‌ها و عموم مردم قرار مي‌گيرد و ان‌شاءالله مباحث تخصصي آن نيز تدوين و منتشر خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد كه اين آغاز يك حركت مستمر و بزرگي است كه كنگره شعر حسيني بين شعراي جهان اسلام را رقم خواهد زد و انشاءالله از سال آينده شعرا و ادبايي از كشورهاي ديگر نيز دعوت خواهند شد.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار