چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

آئين خطبه‌خواني شب عاشورا در حرم مطهر امام رضا عليه السلام برگزار شد

آئين خطبه‌خواني شب عاشورا در حرم مطهر امام رضا عليه السلام برگزار شد
همزمان با شب دهم محرم الحرام و سالگرد واقعه خونين عاشورا، آيين سنتي خطبه‎خواني شنبه‎شب در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد، ، اين آيين پر فيض همزمان با غروب نهم محرم پس از اقامه نماز مغرب و عشا در صحن انقلاب اسلامي حرم مطهر امام علي بن موسي الرضا(ع) با حضور آيت الله رئيسي؛ توليت آستان قدس رضوي، آيت الله علم الهدي؛ نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي، عليرضا رشيديان؛ استاندار خراسان رضوي و جمعي ديگر از مسئولان كشوري و استاني و خدام بارگاه منور رضوي آغاز شد.
در اين مراسم خادمان حرم منور رضوي در حالي كه لاله‌ شمع‌هاي روشن در دست داشتند، گرداگرد صحن انقلاب اسلامي حلقه زدند و با نوحه‌خواني و مرثيه‎سرايي، شهادت حضرت امام حسين(ع) را به فرزندشان حضرت ثامن‌الائمه(ع) تسليت گفتند.
در ادامه اين مراسم، خطبه شب عاشورا شامل شهادت به يگانگي ذات اقدس الهي، حمد و ستايش پروردگار يكتا و درود و رحمت بر رسول اكرم(ص) و هم چنين سلام و درود بر ائمه معصومين(ع)، شهدا و امام راحل و آرزوي سلامتي و طول عمر مقام معظم رهبري قرائت شد.
بعد از قرائت اين خطبه خادمان بارگاه ثامن الحجج(ع) در رثاي حضرت سيدالشهدا(عليه‌السلام) و وياران باوفاي آن حضرت، همنوا با ذاكران اهل بيت عصمت و طهارت(ع)؛ عزاداري كردند و اشك ماتم ريختند.
در ابتداي اين مراسم توليت آستان قدس رضوي به ايراد سخنراني پرداخت .
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار