ﺳﻪشنبه 06 اسفند 1398
EN

نظرسنجی

امام حسين سه كار فرهنگي اصيل را در شب عاشورا معرفي كردند

امام حسين سه كار فرهنگي اصيل را در شب عاشورا معرفي كردند
حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با اشاره به برنامه‌هاي فرهنگي ديني امام حسين در شب عاشورا نماز تلاوت قرآن و دعا و نيايش را مهمترين كار فرهنگي دانست و نقش اين سه را در فضاسازي معنوي فوق العاده خواند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در جمع دانشگاهيان همايش احلي من العسل خاطرنشان كرد: حضرت سيدالشهدا يك شب تقاضاي تاخير در جنگ را مي نمايد تا علاوه بر اتمام حجت بيشتر درس هاي مهمي را به جامعه بشري بدهد.

وي گفت: يكي از كارهاي امام حسين در شب عاشورا كه مورد علاقه آن حضرت بوده است نمازهاي مستحبي و ارتباط با خداست كه در هيچ شرايطي بنده نبايد با مولاي خود قطعه ارتباط كند و اگر در جامعه اي نماز حاكم شود، منكرات و زشتي‌ها رخت برمي بندد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با اشاره به دومين كار فرهنگي امام حسين عليه السلام در شب عاشورا گفت: تلاوت قرآن نيز بسيار مورد علاقه امام حسين بوده و در هميشه زندگي و مخصوصا از هنگام خروج از مدينه تا كربلا در موارد مختلفي ايشان تلاوت قرآن نموده اند و حتي پس از شهادت نيز سر بريده آن حضرت در چندين مورد آياتي را هدفمند تلاوت فرموده است و امروز پيروان آن حضرت بايد به قرآن به عنوان كتاب زندگي و نقشه راه بيشتر از گذشته توجه كنند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به سومين برنامه امام حسين عليه السلام دعا و نيايش و استغفار بود، اظهار داشت: دعا نقش حركت آفريني دارد و انسان را از خمودگي و ركود رهايي مي بخشد و متصل به عالم ملكوت مي كند و فضاي دعا فضاي محبت و مهر حكم فرمايي مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني از دانشگاهيان خواست در محيط‌هاي علمي اين سه حركت امام حسين را به عنوان سه برنامه اصيل در رأس امور قرار دهند و براي نماز دعا و انس با قرآن و ترويج آن كار كنند زيرا همه اينها نور است و هر كجا نور باشد، ظلمت رخت برمي بندد.

حج الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با اشاره به مناسبت روز برگزاري گردهمايي كه روز تاسوعاي حسيني بود خاطرنشان ساخت: امام حسين از همه جهات سخت در محاصره قرار گرفت حتي از ورود و ملحق شدن افراد به امام و نيز بردن آب به خيمه ها ممانعت شد ولي امام حسين از اين محاصره همه جانبه نهراسيد بلكه با تمام وجود با هويت و شجاعت تمام در مقابل زورگويي ها ايستاد و مقاومت نمود و امروز نيز بابد با تاسي از آن حضرت بايد از تهديد هاي پوشالي استكبار نهراسيم.

وي افزود: در اين مدت پس از انقلاب تاكنون هر تهديدي كه استكبار داشت عملي ساخت ولي ملت ايران با رهنمودهاي خردمندانه مقام معظم رهبري توانستند يك گام به جلو بوده و در عرض هاي مختلف موفقيت‌هايي نيز كسب نمايند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

فایل پیوست

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار