دوشنبه 28 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

اينترنت به صورت رايگان به زائران اربعين ارائه مي‌شود

اينترنت به صورت رايگان به زائران اربعين ارائه مي‌شود
وزير ارتباطات گفت: اپراتورهاي ايراني و عراقي تلفن همراه در طول مسير پياده‌روي اربعين، خدمات اينترنت را به‌طور رايگان در اختيار زائران قرار مي‌دهند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از بغداد، محمدجواد آذري جهرمي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات كه شب گذشته به عراق سفر كرده بود در ديدار حسن الراشدي وزير الاتصالات العراقي از ارائه خدمات رايگان اينترنت در اربعين به زائران حسيني خبر داد.

وي كه در ضيافت شام سفارت جمهوري اسلامي ايران شركت كرده بود به حضور ميليوني زائران در پياده‌روي روز اربعين اشاره كرد و اظهار داشت: در اين مراسم حدود دو ميليون نفر ايراني شركت مي كنند به همين منظور و با هدف افزايش تمهيدات براي تسهيل در شرايط ارتباطي زائران به عراق سفر كرديم.

وزير ارتباطات گفت: براساس برنامه‌ريزي‌ و هماهنگي هاي صورت گرفته با ستاد اربعين، وزارت كشور و اپراتورهاي مخابراتي، خدمات اينترنتي در دو بخش عمده به زائران عرضه مي‌شود.

وي ادامه داد: بخشي از اين خدمات در رابطه با مقوله ارتباطات رومينگ و ارتباطات بين‌الملل دو كشور بوده كه در اين راستا، سال گذشته با اتصال فيبرنوري موفق شديم اين ارتباط را بعد ازمدت‌ها به‌طور مستقيم و بدون استفاده از كشور ثالت برقرار كنيم كه اين مهم در كيفيت ارتباطات تاثير بسزايي داشته است.

آذري جهرمي با اشاره به هماهنگي اپراتورها در موضوع رومينگ، به توسعه شبكه اپراتورهاي عراقي نيز اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به استقبال گسترده مردم براي شركت در پياده‌روي اربعين، توسعه كيفيت شبكه توسط اپراتور عراقي انجام مي‌شود.

وي با اشاره به پوشش كامل سرويس رومينگ توسط اپراتورهاي ايراني در مرزهاي زميني، خاطرنشان كرد: ارتباطات ديتا و صوت در نقاط مرزي شلمچه و استان ايلام برقرار بوده و براي ارتباط مناسب زائران در مسير حركت آنها قرار مي‌گيرد.

وزير ارتباطات به سرمايه‌گذاري شركت هاي مخابراتي ايران و عراق براي ارائه سرويس واي‌فاي در مسير نجف به كربلا اشاره كرد و اظهارداشت: جدا از فراهم شدن خدمات نسل سوم اپراتورهاي عراقي، خدمات واي فاي نيز به صورت مجاني و در طول مسير در اختيار زوار است.

وي ادامه داد: اين شركت‌ها در طول مسير با راه‌اندازي مراكز آي سي تي، به ارائه خدمات مختلف در حوزه فناوري هستند.

حسن الراشدي، وزير اتصالات عراق نيز در اين ديدار ضمن تشكر از طرف ايراني، جهت هرگونه خدمات اينترنتي به زائران اربعين حسيني اعلام آمادگي كرد.

در اين جلسه حميد محمدي، رييس سازمان حج وزيارت و ايرج مسجدي، سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد نيز حضور داشتند.

براساس اين گزارش، امروز جلسه مشتركي به صورت رسمي بين دو طرف ايراني و عراقي براي مذاكرات بيشتر جهت ارائه خدمات اينترنتي به زائران در بغداد برگزار شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.