شنبه 26 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

طرح راه اندازي شعبه دانشگاه شريف در عراق بررسي مي شود

طرح راه اندازي شعبه دانشگاه شريف در عراق بررسي مي شود
رييس دانشگاه صنعتي شريف تهران از آمادگي اين دانشگاه براي تاسيس شعبه اي در عراق خبر داد و اعلام كرد: در اين زمينه طرحي وجود دارد كه در حال بررسي آن هستيم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از بغداد، محمود فتوحي فيروزآبادي، رييس دانشگاه صنعتي شريف تهران كه به دعوت ستاد فرهنگي اربعين به عراق سفر كرده است، در ديدار عبدالرزاق العيسي وزير آموزش عالي و پژوهش هاي علمي عراق، از آمادگي اين دانشگاه براي تاسيس شعبه اي در عراق خبر داد و اعلام كرد: در اين زمينه طرحي وجود دارد كه در حال بررسي آن هستيم.

وي برگزار دوره هاي مشترك در مقاطع تحصيلات تكميلي، نظارت بر پايان نامه هاي مقاطع تحصيلات تكميلي به صورت مشترك، جذب دانشجويان عراقي در دانشگاه صنعتي شريف و اشراف علمي به صورت مشترك بر فعاليت هاي دانشجويان از ديگر موضوعاتي بود كه فتوحي در ديدار وزير مطرح كرد.

رييس دانشگاه صنعتي شريف تصريح كرد: اميدواريم اين ديدار دريچه اي براي همكاري بهتر و بيشتر ايران و عراق باشد و در آينده نزديك ميان اين دو كشور تبادل استاد و دانشجو صورت بگيرد.

وي يادآور شد: دانشگاه شريف با مراكز صنعتي مختلف در ارتباط است و بسياري ازفارغ التحصيلان اين دانشگاه در شركت هاي صنعتي و مراكز علمي فعاليت دارند و از بهترين ها شناخته مي شوند.

فتوحي گفت: اين دانشگاه داري اسوه جهاني است كه مرحوم مريم ميرزاخاني از جمله دانش آموختگان اين دانشگاه بود كه در جهان از نظر علمي درخشيد و توانست رتبه هاي جهاني را از آن خود كند.

وي افزود: با توجه به نياز دانشجويان عراقي براي تحصيل در مقاطع تحصيلي مختلف، دانشگاه صنعتي شريف آمادگي دارد در زمينه هاي مختلف با دانشگاه هاي عراق براي مقطع تحصيلات تكميلي همكاري كند.یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.