ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

حدود سه ميليون ايراني اربعين به عتبات سفر مي كنند

حدود سه ميليون ايراني اربعين به عتبات سفر مي كنند
سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد در جمع سه تن از روساي دانشگاه هاي برتر ايران از آمادگي سفارت جهت استقبال از زائران خبر داد و پيش بيني كرد كه امسال حدود سه ميليوني ايراني در راهپيمايي معنوي اربعين حسيني شركت كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از بغداد، ايرج مسجدي، سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد، در ديدار سه تن از روساي دانشگاه هاي برتر كشورمان در بغداد گفت: كار فرهنگي مشترك و برقراري روابط علمي و فرهنگي با دانشگاه ها و رسانه هاي دو كشور ايران و عراق بسيار مهم و جدي است.

وي به علاقمندي مسوولان و مردم عراق جهت ارتباط علمي و فرهنگي اشاره كرد و اظهار داشت: در ارتباطي كه با مسوولان عراقي داشتيم هميشه نسبت به مسائل فرهنگي و علمي ابراز علاقه مي كردند؛ بنابراين فرصت بسيار مناسبي براي جمهوري اسلامي ايران است تا از اين موقعيت به درستي بهره ببرد.

سفير ايران در بغداد با بيان اينكه عراق از نظر نيروي انساني داراي ظرفيت بسيار خوبي دارد، افزود: زيرساخت هاي لازم همچون تجهيزات و امكانات در عراق براي توسعه فضاي علمي و آموزشي وجود ندارد؛ اما مي توان با استفاده از ظرفيت نيروي انساني غني و قوي به اين مهم دست يافت.

وي وجود علما، دانشمندان و انديشمندان در عراق را بسيار مغتنم جهت توسعه روابط علمي و آموزشي دانست و از روساي دانشگاه هاي ايران خواست نسبت به اين موضوع اهتمام جدي تر داشته باشند و از حضور آن ها جهت برقرار و تعامل چنين فرصتي تقدير و تشكر كرد.

مسجدي تصريح كرد: خوشبختانه ارتباط بسيار خوبي ميان سفارت و رايزن فرهنگي ايران با مقامات عراقي وجود دارد و اين ارتباطات مي تواند براي توسعه چنين روابطي بستر ساز باشد، ايران در همه زمينه ها جهت همكاري با عراق آمادگي دارد.

وي همچنين از بي توجهي برخي مسوولان به ظرفيت هايي موجود در برخي كشورها انتقاد كرد و ادامه داد: متاسفانه برخي به دليل دعواهاي سياسي و داخلي از فرصت هاي و ظرفيت هاي موجود در برون مرزهاي ايران غافل مي شوند، اين يك آسيب جدي است در حالي كه بسياري از كشورها نسبت به اين مهم اهتمام بيشتري دارند.

سفير ايران در عراق، تصريح كرد: در بيرون از مرزهاي كشورمان سرمايه هاي بسيار هنگفتي جهت تعامل و ارتباط دوسويه وجود دارد كه ما نسبت به آن غاقليم و قدر فرصت ها را نمي دانيم و امروز توسعه ارتباطات علمي، فرهنگي، آموزشي و رسانه اي به نفع دو كشور ايران و عراق خواهد بود.

وي به اهميت و جايگاه راهپيمايي اربعين حسيني اشاره كرد و گفت: حماسه اربعين يك شگفتي و معجزه به شمار مي آيد، انديشمندان و دانشمندان ايراني و عراقي مي توانند از اين پديده به عنوان يك فرصت علمي و مطالعاتي استفاده كنند.

مسجدي به حضور جمعيت ميليوني زائران حسيني در اربعين اشاره كرد و از احتمال حضور سه ميليون زائر ايراني در اين مناسبت مهم خبر داد.

وي اعلام كرد: سفارت جمهوري اسلامي ايران در عراق براي استقبال از زائران آمادگي كامل دارد و نسبت به اين حضور و ايجاد فرصت ها برنامه ريزي لازم را انجام داده است.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار