چهارشنبه 09 بهمن 1398
EN

نظرسنجی

با توجه به شرايط موجود امكان ندارد در كمتر از پنج روز ويزا صادر شود

با توجه به شرايط موجود امكان ندارد در كمتر از پنج روز ويزا صادر شود
محسن نظافتي با اشاره به اينكه روزانه به طور متوسط ۵۰ هزار ويزا صادر مي شود گفت : با توجه به شرايط موجود امكان صدور ويزا در كمتر از پنج تا شش روز وجود ندارد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، محسن نظافتي مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت ، به ثبت نام ۷۹۰ هزار نفر در سامانه سماح و دريافت ۴۰۰ هزار ويزا تاكنون اشاره كرد و افزود: حدود ۱۶۰ هزار ويزا نيز در سفارت و كنسولگري هاي عراق بوده كه منتظر صدور اين ويزاها هستيم.

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت به تلاش همه دست اندركاران اين سازمان در ۱۶ نقطه اي كه دفاتر داير بوده اشاره كرد و گفت: با توجه به صدور ويزاي انفرادي براي امسال مقداري كارها سخت تر شده است.

وي با بيان اينكه ايجاد وقفه هشت روزه براي تغيير تيم كاركنان ۱۶ دفتر صدور رواديد و همچنين موضوع تبديل ريال سبب تأخير در صدور ويزا متقاضيان شد، خاطرنشان كرد: طبيعتا اين وقفه سبب انباشت تقاضاهاي گذشته و جديد براي رواديد شده و در حال حاضر شايد افرادي باشند كه بيش از هشت روز گذرنامه هاي خود را داده اند ولي هنوز رواديد براي آنها صادر نشده است.

نظافتي از وزارت امور خارجه وسفارت عراق در ايران خواست تا اين عقب افتادگي در صدور رواديد به نحوي جبران شود،

وي تصريح كرد: سازمان حج و زيارت وظيفه دريافت و ارجاع مدارك متقاضيان به دفاتر نمايندگي هاي عراق در نقاط مختلف كشور را داشته و كار صدور ويزا بر عهده اين سازمان نيست اين درحالي است كه اين موضوع هم زمانبر بوده و هم از وظايف سفارت و كنسولگري هاي عراق است.

مدير كل عتبات عاليات سازمان حج با بيان اينكه البته در برخي نقاط همانند شيراز و اصفهان تلاش شده تا با اتخاذ تمهيداتي تا حدي اين مشكلات برطرف شود، تأكيد كرد: اگر اين تمهيدات از سوي سفارت عراق زودتر اتخاذ مي شد طبيعتا اين حجم از گذرنامه هاي ويزا نشده روي دست سفارت و سازمان باقي نمي ماند.

روزانه ۵۰ هزار ويزا صادر مي شود

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت ضمن دعوت مردم به صبر و حوصله بيشتر با توجه به شرايط موجود، يادآورشد: همه دستگاه هاي مربوطه در حال تلاش هستند تا اين وضعيت را به روز كنند.

وي با بيان اينكه صدور ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار ويزا در روز امكان پذير نيست، افزود: ۶۰ درصد ويزاها توسط دفاتر و شركت ها و ساير افراد صادر شده و تنها ۴۰ درصد ويزاها به سمت سازمان حج و زيارت آمده كه از اين ۴۰ درصد به طور متوسط روزانه ۵۰ هزار ويزا صادر مي شود و اين درحالي است كه هم ورودي جديد داشته و هم تعدادي از قبل در صف انتظار هستند كه كار را سخت مي كند.

نظافتي با اشاره به اينكه نبايد به مردم گفته شود كه درصورت تقاضا ظرف مدت دو تا سه روز ويزا دريافت مي كنند، گفت: با توجه به شرايط موجود امكان صدور ويزا در كمتر از پنج تا شش روز وجود ندارد.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار