دوشنبه 31 شهریور 1399
EN

نظرسنجی

دشمنان به دنبال تحريف اربعين هستند

دشمنان به دنبال تحريف اربعين هستند
نماينده بعثه مقام معظم رهبري در جمع دانشجويان پاكستاني گفت: امروز دشمنان به دنبال تحريف واقعه عاشورا و اربعين حسيني هستند تا پيام واقعي آن به جهانيان نرسد؛ در حالي كه انتقال درست اين پيام زمينه ساز ظهور حضرت حجت است و دشمنان از اي...
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، شماري از دانشجويان و دانشگاهيان كشور پاكستان كه براي شركت در راهپيمايي اربعين حسيني به كربلاي معلا سفر كرده بودند با حضور در بعثه مقام معظم رهبري با حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني ديدار و گفت وگو كردند.

اين ديدار كه در فضاي صميمي و در قالب يك هم انديشي برگزار شد، افزون بر سخنراني نماينده بعثه مقام معظم رهبري، دانشجويان و دانشگاهيان در قالب برگزاري نشست هاي جداگانه درباره واقعه عاشورا از بعد علمي به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حجت الاسلام نجفي روحاني در اين نشست ضمن تقدير از حضور دانشجويان پاكستاني در بعثه مقام معظم رهبري، اظهار داشت: زيارت حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام ثواب و اجر بسيار زيادي دارد و از اينكه توفيق داشتيد تا از نزديك مزار شريف آن حضرت را زيارت كنيد قدر بدانيد و از آن بهترين استفاده را ببريد.

وي به حضور ميليوني زائران از مليت ها و كشورهاي مختلف در مراسم اربعين حسيني اشاره كرد و ادامه داد: صفا و صميمت در اربعين موج مي زد و هر بيننده را مبهوت خود مي كرد؛ اين روزها سفره امام حسين عليه السلام در كربلا براي همه پهن شده بود و اين سفره به قدري گستردگي داشت كه در جهان نظير آن را نمي توان يافت.

نماينده بعثه رهبري، پذيرايي مردم عراق از زائران را بسيار كريمانه توصيف كرد و افزود: اين اطعام و پذيرايي از روي عشق و محبت بود، به گونه اي كه حتي كفش زائران را هم واكس مي زدند و پاهاي آنان را مداوا مي كردند، اربعين گوشه اي از مدينه فاضله اي است كه اين مهر و محبت بايد در جهان حاكم شود.

وي وظيفه دانشجويان و دانشگاهيان را در انتقال رسالت عاشورا و اربعين حسيني بسيار مهم برشمرد و تصريح كرد: قرآن كريم مي فرمايد همه ما يك رسالت داريم و آن رسالت انتقال پيام خون شهيدان كربلاست و اين وظيفه را بايد به درستي به جهانيان انتقال دهيم.

حجت الاسلام نجفي روحاني تاكيد كرد: امروز خداوند به شما دانشجويان نعمت جواني و علم دانش را هديه كرده است؛ از اين رو از ساير اقشار مردم متفاوت خواهيد بود و به همين ميزان رسالت سنگيني بردوش شماست به خصوص در فضاي مجازي كه امروز دشمن ورود جدي پيدا كرده و با توطئه عليه مسلمانان فعاليت مي كنند.

وي ادامه داد: امروز دشمنان از اجتماع هاي مردمي مسلمانان به خصوص اربعين حسيني نگران هستند به همين دليل در تلاشند تا پيام محبت آميز اربعين به جهانيان نرسد؛ ولي ما وظيفه داريم اين پيام الهي را به درستي و دقيق به جهانيان انتقال دهيم.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري تصريح كرد: امروز دشمنان به دنبال تحريف واقعه عاشورا و اربعين حسيني هستند تا پيام واقعي آن به جهانيان نرسد؛ در حالي كه انتقال درست اين پيام زمينه ساز ظهور حضرت حجت است و دشمنان از اين وضعيت نگران هستند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار