شنبه 16 اسفند 1399
EN

نظرسنجی

آغاز اعزام زميني به عتبات تا ده روز آينده

  • 26 شهریور 1393
  • 09:39
  • 0 دیدگاه
  • 215 بازدید
  • Article Rating
آغاز اعزام زميني به عتبات تا ده روز آينده
مديركل عتبات سازمان حج و زيارت از اعزام زميني كاروانهاي زيارتي عتبات عاليات تا ۱۰ روز ديگر خبر داد و گفت: خروج زائران انفرادي و زائران متفرقه از مرزهاي زميني همچنان ممنوع است.

'محسن نظافتي' از اعزام زميني كاروانهاي زيارتي عتبات عاليات از يك هفته تا ۱۰ روز ديگر خبر داد و گفت: اعزام كاروانهاي زميني تنها از مرزهاي مهران و چزابه انجام خواهد شد.

وي با يادآوري اين كه مرز زميني شلمچه در اعزام‌ها قرار نگرفته است، توضيح داد: با موافقت مسؤولان امنيتي دو كشور ايران و عراق مجوز سفرهاي زميني عتبات عاليات صادر شده است و اعزام‌ها در اولين فرصت كه به احتمال بسيار يك هفته تا ۱۰ روز آينده باشد، آغاز مي‌شود.

مديركل عتبات سازمان حج و زيارت افزود: در حال برنامه ريزي براي اعزام كاروانهاي ۱۴ استاني كه امكان پروازي نداشتند و از طريق مرزهاي زميني وارد كشور عراق مي‌شوند هستيم و اعزام آنها از زمان ذكر شده، شروع مي‌شود.

وي با تأكيد بر اينكه خروج افراد انفرادي و زائران متفرقه از مرزهاي زميني همچنان ممنوع است، خاطرنشان كرد: اعزام زائران تنها با مجوز و تحت پوشش سازمان حج و زيارت و مصوبات شوراي ساماندهي زائران عتبات انجام مي‌شود.

آقاي نظافتي در ادامه با بيان اين كه ثبت نام عتبات عاليات تا پايان دوره ثبت نام پاييزه يعني دهم آذر ادامه دارد، اظهار داشت: در مرحله پيش ثبت نام عتبات حدود ۶۰ هزار نفر ثبت نام كردند كه بيشتر اين افراد متقاضي اعزام در روز عرفه و مناسبت‌هاي ويژه بودند.

مديركل عتبات سازمان حج و زيارت افزود: ظرفيت ثبت نام كاروانهاي زيارتي اعزامي براي روز عرفه تكميل شده است و متقاضيان براي روزهاي عيد غدير، تاسوعا و عاشورا در حال ثبت نام هستند.

وي گفت: افرادي كه در مرحله پيش ثبت نام عتبات عاليات نام نويسي كردند اما به هر دليلي انصراف داده و اكنون متقاضي اعزام هستند، مي‌توانند در كاروانهايي كه هنوز ظرفيت آنها تكميل نشده است، ثبت نام كنند.

نظافتي درباره نام نويسي افرادي كه در مرحله پيش ثبت نام نام نويسي نكردند و در حال حاضر متقاضي ثبت نام هستند نيز توضيح داد كه اين افراد با مراجعه به پايگاه اينترنتيhttp://www.atabat.haj.irو اطلاع از انصرافي‌ها و ظرفيت خالي كاروانها مي‌توانند اقدام كنند.

وي با توصيه به متقاضيان زيارت عتبات عاليات مبني بر داشتن گذرنامه با حداقل هفت ماه اعتبار، گفت: در حال حاضر سفر زيارتي عتبات تنها به شهرهاي نجف اشرف و كربلا معلي انجام مي‌شود و اين شرايط براي كاظمين فراهم نشده است كه در حال رايزني هستيم.

بخش ديگري از سخنان مديركل عتبات سازمان حج و زيارت به پياده روي ايام محرم و صفر زائران اختصاص داشت كه وي در اين زمينه گفت: تعداد معدودي از زائران تمايل به پياده روي در ايام محرم و صفر را دارند.

وي ادامه داد: البته زائراني كه در اين ايام تمايل به پياده روي از نجف تا كربلا را داشته باشند مي‌توانند همراه كاروان اقدام كنند كه يك روز و نصف زمان هفت روزه سفر زيارتي آنها به اين امر اختصاص پيدا مي‌كند.

مديركل عتبات سازمان حج و زيارت با اشاره به سفرهاي زيارتي سه روزه و چهار روزه عتبات عاليات نيز گفت: اين سفرها به قوت خود باقي است و در مرحله جديد اعزام‌ها نيز انجام مي‌شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.