دوشنبه 28 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

اطاعت از خدا و پيامبرگرامي اسلام(ص) موجب رحمت الهي خواهد شد

اطاعت از خدا و پيامبرگرامي اسلام(ص) موجب رحمت الهي خواهد شد
حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در جمع روحانيون كاروان هاي اعزامي به كربلا گفت: اطاعت از خدا و پيامبر گرامي اسلام (ص) موجب رحمت الهي براي انسان خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي حجت الاسلام والمسلمين بهجتي اظهار داشت: حق تعالي كساني را كه به دنبال هوا و هوس و در راه شيطان حركت كنند مورد رحمت الهي قرار نخواهد داد.

وي با بيان اينكه پيروي از قرآن از ديگرعوامل رحمت الهي است چون قرآن كتاب زندگيست ، اظهارداشت: عمل به دستورات قرآن كريم موجب قرار گرفتن رحمت الهي خواهد شد.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي همچنين با انتقاد از عدم توجه برخي افراد كه در محافلي كه قرآن تلاوت مي شود و در آن هنگام بدون توجه به كلام خدا صحبت مي كنند، تصريح كرد: به هنگام تلاوت قرآن كريم بايد سكوت را رعايت كرده و به كلام خدا گوش دهيم تا مورد رحمت خدا قرار گيريم.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي اقامه نمازه اول وقت و پرداخت زكات را از ديگر عوامل رحمت الهي عنوان كرد و گفت: روحانيون كاروان ها بايد توجه به نماز اول وقت را به زائران سيد الشهدا(ع)يادآوري كنند زيرا نماز اول وقت در جلب رحمت الهي بسيار موثر است .

وي استغفار را از ديگر عوامل رحمت الهي عنوان كرد و گفت: توبه و استغفار نيز از جمله مواردي است كه انسان را مورد رحمت الهي قرار خواهد داد.

وي همچنين با بيان اينكه اصلاح ميان مومنين نيز از عوامل ايجاد رحمت الهي است، گفت: اصلاح مابين مومنين و توجه به اين مهم باعث رحمت الهي و خير و بركت مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي در خصوص موضوع آموزش نيز گفت: فلسفه كار روحانيون بر مبناي آموزش است و اين عزيزان بايد به منظور بهره مندي هر چه بيشتر زائران تمامي مسايل آموزشي را كه در طول سفر مورد استفاده قرار مي گيرد آموزش دهند.

در خاتمه اين جلسه روحانيون حاضر با پرسش سوالات خود از نماينده بعثه مقام معظم رهبري دركربلا بحث و تبادل نظر كردند.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.