شنبه 10 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

حضرت زهرا (س) كوثر قرآن و بهترين عطيه خداوند است

حضرت زهرا (س) كوثر قرآن و بهترين عطيه خداوند است
در دوازدهمين گردهمايي دانشجويي مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق ، حضرت زهرا (س) را مصداق كامل كوثر قرآن خواند و كوثر را در مقابل تكاثر عنوان نمود و علم الهي و طهارت عاليه را از مولفه هاي كوثر بر شمرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني كه بمناسبت ايام فاطميه درجمع دانشگاهيان اعزامي به عتبات عاليات سخن مي گفت، با استناد به سوره كوثر ، حضرت زهرا (س) را بهترين عطيه خداوند به پيامبر دانست.

وي در ادامه حضرت فاطمه را كوثر قرآن و تدوام بخش نسل و دين پيامبرخواند و كوثر را خير كثير توصيف وبركوثر گرايي در زندگي تأكيد كرد.

وي با اشاره به تقابل كوثر و تكاثر گفت: براي كوثر معاني متعددي بيان كرده اند، كوثر خير كثير است و همه ائمه معصومين عليهم‌السلام و علماء و شهدا و تمام صاحبان راه حق در مرتبه خود و به طور تشكيكي كوثرند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به سوره تكاثر گفت : برخي براي افزون طلبي حتي به شمارش مرده هاي خود تمسك مي كردند و براي ثروت افزوني از راه حلال و حرام تلاش مي نمودند و تكاثرگرايي را براي خود افتخار مي شمردند.

وي خاطر نشان ساخت : ما در اين جهان آمده ايم تا از كثرت به وحدت برسيم وتحت ولايت خداوند قرار بگيريم و از بدي ها و زشتي ها و حرامي ها و ناهنجاري ها رهايي يابيم .

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به دانشجويان گفت : زندگي كوثري بهترين وشيرين ترين زندگي است و اين نوع زندگي بر محور علم و پاكي ومحبت و صداقت دور مي زند.

وي در ادامه حضرت زهرا (سلام الله عليها) را همسر ، دختر و مادر نمونه براي جامعه عنوان كرد و افزود : اگر چه عمر آن حضرت كوتاه بود ولي سيره آن حضرت براي بشريت الگوي بي نظيري است.

نماينده بعثه در عراق با اشاره به ارزش واهميت عفاف و حجاب و اينكه حضرت زهرا مظهر كامل عفاف وحجاب بود، گفت : آن حضرت جامع تمام صفات كمال وجمال بود و در حمايت از امام زمان خود سنگ تمام گذاشت .

وي خاطر نشان ساخت : مقام ملكوتي حضرت زهرا به قدري رفيع و بلند است كه درك آن براي بشر عادي ممكن نيست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه حضرت زهرا براي امامان هم، الگو و اسوه است و امام زمان نيز (عج) خود فرمود كه دختر پيامبر براي من الگو و حجت است ؛ اظهار داشت : ائمه معصومين (عليهم السلام) به مصحف حضرت زهرا استناد مي كردند زيرا آن حضرت معصوم بود و قول و فعل معصوم حجت او است.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار