یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

آداب باطني زيارت زمينه ساز اقتدا به امام حسين (ع) است

آداب باطني زيارت زمينه ساز اقتدا به امام حسين (ع) است
خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در جمع زائرين حضرت سيد الشهدا در صحن حرم مطهر آن حضرت با اشاره به تفاوت ميان آداب ظاهري و باطني زيارت گفت: آداب باطني زيارت مهمتر از آداب ظاهري آن است و بدان معناست كه زائر بداند كجا آمده و...
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين حسيني قمي، خطيب بعثه مقام معظم رهبري در مراسم سخنراني و عزاداري زائرين در صحن مطهر حرم امام حسين(ع) با اشاره به آياتي از سوره حجرات، گفت: براي زيارت اولياء خدا آدابي ذكر شده كه قطعا رعايت آن آداب به درك و بهره بيشتر ما در اين زيارت كمك خواهد كرد و به قدري ادب زيارت ائمه اهميت دارد كه آياتي از قرآن كريم -
آيات اول سوره حجرات - در اين زمينه نازل شده است.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري افزود: طبق تعاليم شيعه، امام، زنده و مرده ندارد و لذا ما الان كه در محضر حضرت سيد الشهدا هستيم بايد خيلي مراقب باشيم و ادب حضور در محضر حضرت سيد الشهدا را رعايت كنيم.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني قمي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تفاوت ميان آداب ظاهري و باطني زيارت گفت: آداب ظاهري زيارت شامل غسل كردن، لباس پاكيزه پوشيدن و ... است اما آنچه مهمتر است آداب باطني زيارت است، يعني اينكه زائر بداند كجا آمده و آيا شايستگي حضور در محضر حضرت سيد الشهدا را دارد.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري ضمن توصيه به بانوان زائر براي رعايت پوشش اسلامي در حرمين مطهر افزود: همانطور كه براي مهماني هاي بندگان خدا به پوشش و ظاهر خود اهميت مي دهيد در محضر امام وجايي كه تمام انبيا و تمام فرشتگان از خداوند تقاضاي شرفيابي دارند نيز مراقب پوشش خود باشند.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني قمي در پايان به زائرين توصيه كرد: سپاس خداوند متعال را بخاطر توفيق تشرف به كربلا در ماه رجب را بيش از پيش به جا آورند و در رفتار و كردار خود بيشتر مراقبه كنند تا مبادا اجر زيارت رجبيه آنها زائل گردد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.