یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

كربلا جاي گريستن نيست، جاي نگريستن است

كربلا جاي گريستن نيست، جاي نگريستن است
حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در سومين گردهمايي دانشگاهيان و دانشجويان در سال 1397 ضمن تشريح تفاوت زيارت عوام و زيارت خواص گفت: عاشورا جاي گريستن صرف نيست بلكه جاي نگريستن و عبرت گرفتن است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در سومين گردهمايي دانشگاهيان و دانشجويان در سال 1397 با اشاره به فضيلت هاي زيات امام حسين(ع) افزود: زيارت هيچ امام و معصومي و حتي زيارت كعبه به اندازه زيارت امام حسين تأكيد نشده است به گونه اي كه روايات تحت هر شرايطي و حتي شرايط ناامني و فقر نيز بر زيات ابي عبدالله تأكيد شده است و علت اين همه تأكيد نيز دستاوردهاي سفر كربلاست براي خواص است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح معناي قتيل العبرات پرداخت و اضافه كرد: امام حسين (ع)كشته اشك و عبرت است. اما بايد دقت كنيم كه اشك براي امام حسين از روي غصه نيست بلكه از روي شوق و غبطه است، كربلا سرزمين غصه نيست، سرزمين غبطه است، يعني اي كاش ما هم مي توانستيم شبيه امام حسين شويم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تفاوت زيارت عوام و زيارت خواص گفت: زيارت خواص همراه با عبرت است و عبرت به معناي عبور كردن و از ظاهر به باطن رفتن است و ما اگر ميخواهيم جزء زائرين خاص باشيم بايد با عبور كردن از سطحي نگري در عمق واقعه عاشورا تدبر كنيم و از آن درس بگيريم.كربلا فقط جاي گريستن نيست بلكه جاي نگريستن و عبرت گرفتن است.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در پايان با اشاره به نقش عاشورا در احياء اسلام ولايي گفت: از نظر آموزه هاي قرآني تنها كساني مي توانند مدعي ايمان شوند كه فراتر از اسلام ظاهري، باطن دين اسلام را دريابند و با تمام وجود از آن پاسداري و حمايت كنند و آن چه موجب شد تا عباس(ع) چنين فداكاري كند تنها مسئله عصبيت خوني و نسبي و برادري نيست، بلكه چنان كه خود مي فرمايد ريشه اين جانفشاني و دفاع تا آخرين دم از امام حسين(ع) را بايد در حقيقت دينداري او جست كه امام(ع) را اولي از خود برمي شمارد .

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.