شنبه 26 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

مجهزترين آشپزخانه صنعتي ايران در نجف افتتاح مي شود

مجهزترين آشپزخانه صنعتي ايران در نجف افتتاح مي شود
مدير عمليات ستاد شمسا در عراق از افتتاح آزمايشي مجهزترين آشپزخانه صنعتي ايران با نام «ابوتراب 2» در آستانه ماه مبارك شعبان در نجف اشرف خبر داد.
مرتضي نصراللهي مدير عمليات ستاد شمسا در كشور عراق در گفتگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلا، گفت : مجهزترين آشپزخانه صنعتي ويژه زائران ايراني با نام «ابوتراب 2» اواخر ماه مبارك رجب در شهر نجف اشرف افتتاح مي شود.

وي با بيان اينكه آشپزخانه ابوتراب 2 يك كارگاه صنعتي بسيار مهم به شمار مي رود كه از آشپزخانه ابوتراب 1 كه در كربلا كار طبخ غذاي زائران ايراني را برعهده دار، بسيار بهتر و پيشرفته تر است، اظهار داشت: با بهره برداري از اين آشپزخانه، شاهد يك تحول غذايي با امكانات عالي و صد در صد صنعتي خواهيم بود.

مدير عمليات ستاد شمسا در كشور عراق براي آشپزخانه ابوتراب 2 كه در كمربندي نجف به سمت فرودگاه واقع شده است، به طور ميانگين طبخ بين 20 تا 40 هزار پرس غذا را در روز پيش بيني كرد كه البته در فاز آزمايشي 5 هزار پرس غذا در اين آشپزخانه طبخ خواهد شد.

اين گزارش مي افزايد : آشپزخانه صنعتي ابوتراب 1 كه توسط متخصصان كشورمان در تاريخ چهارم فروردين 1393در شهر كربلا ساخته و تجهيز شده و به بهره برداري رسيده است، پخت بيش از 75 تا صد درصد غذاي زائران حسيني را بسته به شرايط روز به عهده دارد.

مدير وقت مجتمع ابوتراب كربلا كه آشپزخانه يكي از بخش‌هاي آن است در گفتگو با خبرنگار ما گفته بود كه آشپزخانه ابوتراب قادر به پخت 15 تا 20 هزار وعده غذا با امكانات صنعتي است .
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.