ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

جريان كربلا؛ احياگر غدير، زمينه ساز ظهور

جريان كربلا؛ احياگر غدير، زمينه ساز ظهور
نماينده بعثه رهبري در عراق، جريان كربلا را زمينه ساز جهاني شدن اسلام ناب محمدي(ص) دانست كه در زمان ظهور حضرت حجت(عج) بر عالميان متجلي مي شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش دانشجويي احلي من العسل با اشاره به اهميت و جايگاه سرزمين كربلا، بزرگ ترين رسالت قشر فرهيخته دانشگاهي را تفكر و انديشه در اين سرزمين مقدس عنوان كرد.

وي با بيان اينكه كربلا تنها جاي گريستن و ناليدن نيست بلكه جاي نگريستن و باليدن هم هست، بر ضرورت تفكر درباره چرايي به شهادت رساندن امام حسين(ع) پس از 50 سال بعد از رحلت نبي مكرم اسلام(ص) و با توجه به سفارش هاي موكد ايشان تأكيد كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق افزود: قاتلان اباعبدالله(ع) از كفار نبودند بلكه مسلمان نماهايي بودند كه نماز مي خواندند و از مذهب به عنوان ابزاري عليه مذهب استفاده مي كردند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه فرهنگ امام حسين(ع) دائمي است و راه ايشان تا ابد و نابودي ظلمت ادامه دارد، تصريح كرد: ستيز بين نور و ظلمت تا ظهور حضرت ولي عصر(عج) ادامه دارد و آن زمان نور الهي متجلي مي شود و ظلمت را نابود مي كند.

وي واقعه كربلا را از داستان اصحاب كهف برتر دانست و با مقايسه كشتي حضرت نوح(ع) و كشتي نجات امام حسين(ع)، گفت: اگرچه نوح كشتي ساخت و جان عده اي را نجات داد، اما كشتي نجات امام حسين(ع) بزرگ ترين كشتي در دنيا است كه همه عالمان را در خود جاي مي دهد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق افزود: كشتي نوح تنها جسم انسان ها را نجات داد، اما كشتي نجات امام حسين(ع) افزون بر جسم، روح انسان ها را هم نجات مي دهد، سريع تر از كشتي نوح حركت مي كند و يك شبه انسان را متحول مي سازد.

وي با بيان اينكه كشتي نجات امام حسين(ع) جهان را در بر گرفته است، جريان كربلا را احياگر غدير و زمينه ساز ظهور دانست و خاطرنشان ساخت: جريان كربلا زمينه ساز جهاني شدن اسلام علوي و اسلام ناب محمدي(ص) است كه در زمان ظهور حضرت حجت(عج) بر عالميان متجلي مي شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار