دوشنبه 31 شهریور 1399
EN

نظرسنجی

برنامه ریزی های انجام شده برای خرید سوغات توسط حجاج از داخل کشور

  • 30 خرداد 1397
  • 08:33
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 255 بازدید
  • Article Rating
برنامه ریزی های انجام شده برای خرید سوغات توسط حجاج از داخل کشور
در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت برنامه ریزی های انجام شده برای تامین سوغات حجاج از بازار داخلی بررسی و بر لزوم پیگیری موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهای زیارتی تاکید شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، سرپرست حجاج ایرانی در نشست امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به زمان اعزام های حج 97 ، تصمیم گیری به موقع برای جلوگیری ازآسیب ها ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر لزوم توجیه زائران درجلسات متمرکز آموزشی در استان ها و مناطق را یادآور شد و ازمسئولان فرهنگی و اجرایی خواست حداکثر بهره برداری از این جلسات صورت گیرد.
وی تصریح کرد: در این جلسات موضوعات کلیدی برای زائران بیان شود و از طرح مطالب غیر ضروری پرهیزگردد.
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت گفت: بعثه مقام معظم رهبری ، سازمان حج وزیارت و صدا وسیما باید نسبت به سال های قبل به موضوع اطلاع رسانی اهتمام بیشتری داشته باشند.
بر پایه این گزارش ، آقای دکتر سيد‌علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر نیز از ثبت نتایج معاینات پزشکی حجاج درنرم افزار این مرکزخبر داد و گفت: بسته بندی داروهای انتقالی به عربستان درحال اتمام است و قرارداد حمل آن به امضاء رسیده و برای ترخیص داروها نیز برنامه ریزی شده است.
در پایان این جلسه بر لزوم پیگیری موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهای زیارتی تاکید شد و آقای محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت با اشاره به سال حمایت از تولید داخلی، اقدامات انجام شده برای تامین سوغات حجاج از بازار ایران با استفاده از فضای مجازی را بیان کرد.
گفتنی است بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت پیشتر اعلام کردند که زائران خانه خدا می توانند خرید سوغاتی خود را با محوریت کالای ایرانی از فروشگاه های داخلی، آن هم به صورت اینترنتی انجام دهند.
این برنامه ریزی گامی درجهت تحقق شعارسال یعنی «حمایت از کالای ایرانی» است و ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشورموجب خواهد شد زائران ایرانی به جای بازارگردی و خرید از بازارهای عربستان، سوغاتی های خود را از داخل کشور تهیه کنند.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار