دوشنبه 05 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

آسیب شناسی حج گذشته مبنای برنامه ریزی حج ۹۷

آسیب شناسی حج گذشته مبنای برنامه ریزی حج ۹۷
مدیر کل حراست سازمان حج و زیارت به آسیب شناسی های صورت گرفته از حج گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از حج آسیب شناسی های کاملی صورت گرفت که مبنای برنامه ریزی امسال بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ نصیری مدیر کل حراست سازمان حج و زیارت با تقدیر از پزشکان و خدمات ارزشمند آنان، به آسیب شناسی های صورت گرفته از حج گذشته اشاره کرد و گفت: بعد از حج آسیب شناسی های کاملی صورت گرفت که مبنای برنامه ریزی امسال بوده است و امیدواریم شاهد برگزاری حج آرام همراه با امنیت همانند سال گذشته باشیم.

وی به امنیت در سفر اشاره کرد و گفت: توجه به قوانین کشور میزبان و عدم حساسیت به موضوعات مختلف در برگزاری حجی آرام و مناسب اثرگذار است.

مدیر کل حراست سازمان حج تصریح کرد: زائران نباید نسبت به موضوعاتی نظیر انگشت نگاری یا تصویربرداری در فرودگاه‌های مقصد حساسیت نشان دهند چرا که این برنامه به صورت تصادفی و برای حجاج همه کشورها رخ می دهد بنابراین سعه صدر و صبوری جزو اولویت ها محسوب می شود.

نصیری در خصوص لپ تاپ و تبلت نیز گفت: این کالاها ممنوعه نیستند اما شاید همراه داشتن آنها موجب معطلی زایران شود چراکه بررسی کاملی از سوی ماموران سعودی در خصوص این کالاها انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: برخی اعمال نظیر بحث و مجادله نکردن به ویژه در بقیع، توجه به نکات آموزشی ، بلند نکردن کفش در حرمین، عدم برداشت خاک از بقیع، نوشتن عریضه در بقیع و .... باید مورد توجه قرار گیرد.


وی در پایان به توافقنامه میان دو کشور برای حج تمتع اشاره کرد و گفت: سعودی ها سال گذشته نیز به توافقات مبنی بر عزت و امنیت زایران توجه کردند و امسال نیز بر همین اساس برنامه ریزی شده و جای نگرانی وجود ندارد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار