دوشنبه 28 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

۱۰۲ هتل برای زائران ایرانی تدارک دیده شده است/ تفاوت کیفیت هتل های مکه مکرمه و مدینه منوره

مدیر کل اسکان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۱۰۲ هتل آماده پذیرایی از زایران ایرانی است، توضیحاتی را درباره کیفت هتل های مکه و مدینه ارایه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ محسن نظافتی مدیر کل اسکان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره تعداد هتل های موجود در مکه و مدینه و امکانات هتل ها اظهار کرد: امسال حدود ۱۰۲ هتل برای زائران عزیز در شهر های مکه مکرمه و مدینه منو ه تدارک دیده شده که از این تعداد ۸۲ هتل در شهر مکه و ۲۰ هتل در شهر مدینه تهیه شده است.

وی با اشاره به تغییرات شکل گرفته در هتل ها نسبت به سال گذشته گفت : مزیت امسال نسبت به سال قبل به وسعت و پراکندگی هتل ها باز می گردد؛ یعنی وسعت هتل ها بزرگتر و پراکندگی محل جغرافیایی آنها کمتر است.

مدیر کل اسکان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: محل اسکان زایران در مکه مکرمه به ۵ منطقه جغرافیایی تقسیم شده است که این تقسیم بندی در شهر مدینه در ۲ منطقه است.

به گفته نظافتی ، زائران اسکان یافته در مکه مکرمه ، فاصله هتل ها تا مسجدالحرام را با حمل و نقل درون شهری طی می کنند اما در مدینه منوره همه هتل ها در منطقه مرکزی نزدیک حرم هستند و حمل و نقل درون شهری نیازی نیست.

وی با بیان اینکه تمام تلاش برای اجاره هتل های مناسب موجود انجام شده است، توضیح داد: کیفیت هتل های مکه مکرمه در سطح نسبتا مناسبی است اما کیفیت هتل های مدینه کمی پایین تر قرار دارد.

مدیر کل اسکان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: به دلیل اینکه هتل های مدینه منوره در سالهای اخیر تخریب شده است، شاهد کاهش تعداد هتل ها و تغییر نیافتن کیفیت آنها هستیم بنابراین از همین تعداد موجود استفاده کرده ایم.

نظافتی افزود: با توجه به این محدودیت های ذکر شده در هتل های مدینه که برای همه زائران کشورهای اسلامی است، زائران ما حداکثر ۶ روز در این شهر اقامت خواهند داشت.

وی توضیح داد: گنجایش اتاق های زائران در مکه مکرمه ۴ نفر و در مدینه منوره در هر اتاق تا ۵ نفر خواهد بود.

مدیر کل اسکان حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت توضیح داد: در همه هتل ها لوازم بهداشتی و امکانات اسکان زائران ( حوله حمام، حوله دست، شامپو، صابون، پودر ظرفشویی و ...) وجود دارد.

نظافتی اظهار کرد: امیدواریم زائران عزیز با رعایت انضباط و بهداشت بیشتر ، سفر را در سلامت کامل به پایان رسانند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.