شنبه 26 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

بدرقه اولین کاروان حج 97

  • 28 تیر 1397
  • 22:57
  • 0 دیدگاه
  • 150 بازدید
  • Article Rating
آیین بدرقه رسمی نخستین گروه از زائران حج تمتع سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت و دیگر مسئولان کشور در محل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان البرز، آیین بدرقه رسمی نخستین گروه از زائران حج تمتع سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت و دیگر مسئولان کشور در محل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر باا بیان اینکه بیش از یکسال است که مجموعه عظیمی مشغول فعالیت اند تا بستر خوبی برای حجاج امسال فراهم شود، گفت: مسئولان در سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و همه نهاد ها و ارگان ها با اخلاص تلاش کردند تا حج 97 آبرومند برگزار شود.

قاضی عسکر افزود: زائران باید شرایط حساس و خطرناک جهان اسلام را در نظر بگیرند و حساسیت زمان و مکان را درک کنند. با توجه به فرمایش امام صادق (ع)، زینت کشور و اهل بیت(ع) باشند. رفتار، اخلاق و کردار آنها باید به گونه باشد که موجب افتخار و سربلندی کشور شوند.

وی با بیان اینکه اختلافات سیاسی بین دو کشور نباید حواس آنها را از مکان های زیارتی مکه و مدینه پرت کند، بیان کرد: آنجا جای تفرقه نیست و وحدت حرف اول را می زند، چراکه مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود این نکته را یاد آور شده اند. ما باید تلاش کنیم که در این راه در دام توطئه گران قرار نگیریم تا بتوانیم حجی شایسته و آبرومند داشته باشیم.

سرپرست حجاج ایرانی پایان ادامه داد: حج علاوه بر همه تلاش ها، با سختی و دشواری همراه است. اگر می خواهیم از معنویات بیشتری در حج برخوردار شویم، باید در این سفر برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و از آغاز سفر صبر و حوصله را تمرین کنیم؛ چرا که تمام این سفر به صبر نیاز دارد. زندگی در حج یک زندگی جمعی است و می توانیم با همکاری، اخلاق خوش و حسنه موجب شادمانی دیگر همسفران خود شویم.


در این مراسم که با حضور «رضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر» نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، «حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت»، «سردار مهری» رئیس پلیس فرودگاه ها، «فرزانه شرفبافی» سرپرست شرکت ایران ایر و مسئولان شرکت فرودگاههای کشور همراه بود، اولین گروه از زائران استان البرز با پرواز ایران ایر به مدینه اعزام شدند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.