دوشنبه 05 اسفند 1398
EN

نظرسنجی

استقرارزائران ایرانی در چادرهای منا

  • 30 مرداد 1397
  • 14:39
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 184 بازدید
  • Article Rating
استقرارزائران ایرانی در چادرهای منا
عملیات انتقال بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی از سرزمین عرفات به مشعر و منا با موفقیت انجام شد و هم اکنون همه زائران در سرزمین منا مستقر شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجاج ایرانی که شب گذشته را درمزدلفه سپری کردند با طلوع آفتاب همراه با دیگرحجاج از نقاط مختلف جهان وارد منا شده و در چادرهای زائران ایرانی مستقر شدند.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی نیز امروزهمراه با کاروان های زائران ایرانی ازمزدلفه راهی منا و در چادر بعثه مقام معظم رهبری مستقر شد.
طبق برنامه زمان بندی شده زائران کشورمان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز به وقت محلی ( ۱۲به وقت تهران ) برای رمی جمرات اقدام خواهند کرد.
گروه های امداد و پزشکی مرکز پزشکی حج وزیارت در مسیرهای جمرات مستقر هستند و عزیمت کاروان ها از محل خیمه ها به جمرات و بازگشت توسط نرم افزار در ستاد حج رصد می شود .
حدود نیمی از زایران ایرانی شب گذشته را در مشعر وقوف اضطراری داشته و سپس وارد منا شدند و هم اکنون رمی جمرات را انجام داده و درچادرها مستقر شده اند.
ذبح قربانی برای زائران وقوف اضطراری که از شب گذشته وارد منا شده اند از بعد از طلوع آفتاب آغاز شده وادامه دارد.
گفتنی است منابع سعودی پیشتراعلام کردند امسال بیش از 1850000 زائر خارجی مناسک حج تمتع را انجام می دهند. امروز در عربستان عید قربان است.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار