یکشنبه 03 شهریور 1398
EN

نظرسنجی

اگر در عاشورای زمان امام حسین(ع) بودیم چه می کردیم؟

اگر در عاشورای  زمان امام حسین(ع) بودیم چه می کردیم؟
در هشتمین گردهمایی دانشجویان نماینده بعثه مقام معظم در عراق گفت اگر در عاشورای زمان امام حسین(ع) بودیم چه می کردیم و در ادامه افزود اعزام دانشگاهیان به ‌کربلا سرمایه معنوی برای نظام اسلامی است.
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلی، در هشتمین گردهمایی دانشجویان، نماینده بعثه رهبری در عراق، اعزام دانشگاهیان به کربلا را سرمایه معنوی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و ظرفیت دانشجویان برای دریافت درس ها و پیام های عاشورا را بسیار عظیم خواند و افزود در این سفر پاسخ این سوال را که اگر در عاشورای سال 61 ه.ق در زمان امام حسین(ع) بودیم چه می کردیم؟ ودر کدام لشگر قرار می گرفتیم؟حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با اشاره به این جمله معروف" یا لیتنی کنت معکم "ای کاش با امام حسین(ع) و اصحابش بودم چنین آرزویی باید خط و راه زندگی امروز ما را رقم‌ بزند اگر چنین آرزویی را حقیقتاً داشته باشد و زندگی ما رنگ و بوی حسینی به خود بگیرد و درمقابل استکبار جهانی و دشمنان اسلام مقاومت کنیم.

وی با اشاره به اینکه واقعه عاشورای حسینی بزرگترین و پر رمز و رازترین وقایع عالم هستی است گفت: واقعه ای عاشورا الگویی برای ظلم ستیزی و مقاومت است.

وی در ادامه افزود امام‌خمینی انقلاب اسلامی ایران را از روی انقلاب امام حسین (ع) کپی برداری کرد.

وی از دانشجویان خواست در این سفر فاصله خود را با امام حسین(ع) اندازه گیری کنند و تلاش کنند هرچه می توانند فاصله را کم کنند و خود را به امام حسین(ع) نزدیک نمایند.

نماینده بعثه رهبری در عراق همچنین ظلم ستیزی و عدالت خواهی را از ارکان نهضت امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت امام حسین(ع) در مقابل اسلام اُموی که بر شاخصه های زر و زور و تزویر استوار شده بود ایستاد و اجازه نداد اسلام ناب محمدی به فراموشی سپرده شود.

پس از سخنان نماینده بعثه در عراق روایتگری واقعه عاشور اجرا شد و هدایایی از سوی ستاد عتبات دانشگاهیان به دانشجویان اهدا گردید.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.