جمعه 15 آذر 1398
EN

نظرسنجی

هیات کنسولی ۱۶۰ نفره عراق وارد ایران شد

هیات کنسولی ۱۶۰ نفره عراق وارد ایران شد
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از ورود هیات کنسولی ۱۶۰ نفره عراق به ایران و استقرار آنها در ۱۹ استان خبر داد.
آقای مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص زمان آغاز ثبت نام راهپیمایی اربعین درسامانه سماح، گفت: با توجه به اینکه مدیریت این سامانه با سازمان حج و زیارت است همه زیرساخت ها فراهم شده اما برای آغاز زمان ثبت نام درانتظارتصمیم و دریافت مجوز از رئیس ستاد مرکزی اربعین هستیم.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز بازه زمانی برای باز شدن سامانه سماح پیش بینی نشده است، اظهار کرد: سازمان حج و زیارت این آمادگی را دارد که ثبت نام زائران اربعین را شروع کند.
وی با اشاره به اینکه علاقمندان زیارت عتبات عالیات در ایام اربعین می توانند در زمانی که متعاقبا اعلام خواهد شد به سامانه samah.haj.ir مراجعه کنند، افزود: ۲۵۰۰ دفتر حج و زیارت در سراسر کشور آمادگی دارند از افراد به صورت حضوری ثبت نام کنند.
آقایی با اشاره به اینکه ثبت نام از افراد به صورت گروهی و انفرادی خواهد بود و صرفا نیاز به ثبت نام گروهی نیست، تصریح کرد: سازمان حج و زیارت توصیه می کند افراد به صورت گروهی اقدام به ثبت نام کنند تا بتوانند بهره بهتری از سفر معنوی خود ببرند.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت یادآور شد درسال های گذشته ویزا به صورت مانیفستی صادر میشد اما امسال ویزا به صورت انفرادی صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه هیات کنسولی عراق که حدود ۱۶۰ نفر هستند وارد ایران شده اند، افزود: این افراد از امروز (دوشنبه ۲ مهرماه) درمحل ماموریت خود در استان های تهران، اصفهان، اردبیل، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، کرمان، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد، قم، گلستان، بیرجند، بوشهر، همدان و البرز مستقر خواهند شد تا زمینه صدور ویزا فراهم شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار