ﺳﻪشنبه 29 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

ضرورت توجه بیشتر به بعد بین المللی کنگره بزرگ اربعین

ضرورت توجه بیشتر به بعد بین المللی کنگره بزرگ اربعین
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که باید ابعاد فرهنگی و سیاسی اربعین برای مردم تبیین شود، بر ضرورت توجه به بعد معنوی و بین المللی کنگره بزرگ اربعین تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در گردهمایی یک روزه مسئولان کمیته های فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در استانها ؛ با بیان آثارو برکات مراسم اربعین برای جهان، اظهارداشت: فلسفه اربعین هدایت گری است، چرا که در زیارت اربعین نیز هدف قیام امام حسین (ع) نجات مردم از سردرگمی و گمراهی عنوان شده است " وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَةِ وَ حَیْرَةِ الضَّلَالَةِ ".

وی افزود: با توجه به آن چه در روایات یا زیارت نامه ها بیان شده هدف از بسیاری از فرایض دینی هدایت گری و ظلم ستیزی بوده است لذا باید به این هدف مهم در مراسم عاشورا و بویژه اربعین توجه ویژه ای داشته باشیم.

لزوم معرفت افزایی نسبت به امام در اربعین

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر یکی ازاهداف مهم زیارت را معرفت افزایی نسبت به ائمه دانست و با تاکید براینکه اسلام به دنبال کار احساسی بی ثمرنیست ، گفت: اربعین موج عظیمی درجامعه و در سطح بین المللی ایجاد کرده و در روح و جان مردم تاثیرگذار است و انشاءالله شعاع نورانی آن سراسر جهان را در خواهد گرفت.

وی پرهیز از مسائل تکراری را در سخنرانی‌های اربعین ضروری دانست و تصریح کرد: مبلغان باید به دنبال بیان مسائل کاربردی درسخنرانی‌ها باشند و ضمن دعوت به قناعت در سفر ، بر آموزش آداب زیارت اهتمام ورزند.

وی با تأکید براین که مراسم اربعین متعلق به همه علاقمندان به اهل بیت (علیهم السلام) است، خاطرنشان کرد: در این راهپیمایی عظیم علاوه بر سیل عظیم شیعیان و محبان اهل بیت (ع)، اهل تسنن و حتی مسیحیان نیز شرکت دارند و کم کم این فراگیری رو به افزایش است.

وی افزود: در شبکه های مجازی امسال اهتمام زیادی به عزاداری محرم شد و بسیاری از آنها آیین های عزاداری را در سراسر جهان منعکس کردند.

سرپرست حجاج ایرانی عنوان کرد: دسته های عزاداری در لندن ، نیویورک ، زوریخ و دیگر کشورها امسال بهتر از سال های گذشته راه افتاد و به همین دلیل دشمنان می خواهند اهداف اربعین را منحرف کنند و به موازات کارهای دردست انجام عده ای به دنبال منحرف کردن و بی اثر کردن جریان اربعین هستند.

برنامه های فرهنگی اربعین همه طبقات مردم را دربرگیرد

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه با توجه به فراگیری اربعین برنامه های فرهنگی اربعین نیز باید همه طبقات جامعه را در برگیرد، اظهار داشت: امروز اربعین وجهه بین المللی پیدا کرده و این نشان می دهد که کارهای فرهنگی تاثیرگذار است و می تواند در کشورهای مختلف ثمربخش باشد.

وی گفت: درگذشته در خاک ایران موکبی نداشتیم ولی امروز بینش و سطح فکری مردم به حدی بالارفته که هم موکب ها زیاد شده و هم فرهنگ صحیح عزاداری گسترش پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر دولتی نشدن مراسم اربعین را یادآور شد و این سخن را کلامی پخته و جامع ارزیابی کرد و افزود: اگر
این مراسم دولتی شود از اثردهی خواهد افتاد ولی اگر مردمی شد همین موجی که در شهرهای مرزی ما با عراق به وجود آمده در شهرهای دیگر نیز اتفاق می افتد، هدف هم همین است که مراسم اربعین آرام آرام به موج بزرگی تبدیل شود که جهان را تحت تأثیر قراردهد.

وی به اقدام متوکل عباسی در تخریب قبر امام حسین (ع) و مخالفت صدام با زیارت آن حضرت در اربعین اشاره کرد و اظهار داشت : این بارگاه نورانی پایگاهی برای پیروان اسلام راستین شده و ظالمان می دانند هرچه بیشتر این پایگاه تقویت شود برای آنها اتفاقاتی ناخوشایند رخ خواهد داد.

باید جلوی تحریف اربعین گرفته شود

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه اربعین و عزاداری امام حسین(ع) امروزدرجهان مطرح و شناخته شده است ، تاکید کرد: نباید اجازه دهیم این واقعه بزرگ تحریف شود و افرادی روی این موج سوار شده و از آن بهره برداری منفی کنند هرچند هنوز موفق نشده اند.

وی با بیان این که در چند سال اخیر در حوزه اربعین کارهای خوبی صورت گرفته است، گفت: کمیته فرهنگی اربعین که مجموعه ای از نهادها و ارگان ها و سازمان های انقلابی کشورهستند کارهای خوبی انجام داده اند، از جمله بعثه مقام معظم رهبری ، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی ، بسیج و سپاه و دیگر مراکز انقلابی کارهای ارزشمند و خدمات شایسته ای داشته اند.

از کارهای شعاری فاصله بگیریم

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر برلزوم پرهیز از کارهای شعاری و حرکت در مسیرکارهای اصیل و عملی تاکید کرد و گفت: امام حسین(ع) درشعارهای عاشورا خط مشی را مشخص کرده اند به عنوان مثال یکی از محورهای عاشورا و اربعین ظلم ستیزی است ولی کمتر در مجالس و محافل مذهبی به بیان قبح ظلم و لزوم توجه به ابعاد آن و پرهیز جدی از ستم و ستمگری پرداخته می شود.

وی افزود: باید محورفعالیت ها از کارهای تکراری و احساسی به امورعقلانی و عملی منتقل شود، همچنانکه امام محمد باقر(ع) می فرمایند: « پدرم امام سجاد(ع) درهنگام شهادت مرا به سینه چسبانده و فرمودند بترسید از ستم کردن به کسی که هیچ یار و
یاوری به جز خدا ندارد ».

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکراضافه کرد: این مسائل می تواند در تربیت دینی مردم مؤثر باشد تا زمانی که از سفر اربعین بازمی گردند نورانیت سفر را در خود ببینند و بدنبال تحقق اهداف اربعین برآیند.

اربعین نباید تشریفاتی شود

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تأکید بر اینکه نباید مراسم اربعین تشریفاتی شود، اظهار داشت: در روایات داریم که با چهره گرد و غبار گرفته و غمبار وارد کربلا شوید چون حضرت امام حسین(ع) نیز همین گونه درکربلا به شهادت رسید.

سرپرست حجاج ایرانی عنوان کرد: مراسم اربعین باید به گونه ای برای مردم ترسیم شود که نمایشگر حالات امام حسین (ع) و یاران ایشان باشد، به همین جهت در حوزه های هنری ازجمله فیلم و عکس و امثال آن باید کارهای جدی تری صورت بگیرد و از کارهای تشریفاتی پرهیز شود.

وی تصریح کرد: نگذاریم میزبانی عراقی ها از دست برود چون آنها در حوزه اربعین با وجود شرایطی که دارند میزبانی بسیار خوبی داشته و موفق بوده اند و نباید خلاف این رویه عمل کرد.

تلاش دشمن برای سست کردن بنیه های ایمانی مردم

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر با اشاره به این که خطرات و آسیب های زیادی متوجه اربعین است، گفت: دشمن بیکار ننشسته و برای تخریب فرهنگ عاشورا و بی تفاوت ساختن مردم ، به دنبال سست کردن بنیان های ایمانی آنها است و می خواهد میان عراقی ها و ایرانی ها اختلاف بیاندازد.

وی حضور گسترده تر در حوزه فضای مجازی برای پاسخگویی به شبهات در اذهان عمومی را ضروری خواند و تاکید کرد: سفراربعین نباید جنبه سیاحتی و توریستی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: از نیروهای مردمی و متدین و پرانگیزه در سراسر کشور استفاده و تلاش کنید پیام اربعین به درستی منتقل شود.

جنبه خبری و اطلاع رسانی مراسم اربعین ارتقاء پیدا کند

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکرهمچنین اهمیت خبر رسانی درخصوص مراسم اربعین را یادآور شد و با تاکید براینکه حوزه بین المللی اربعین نیز باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: در حوزه خبر رسانی ضعف هایی وجود دارد هرچند نسبت به سال های قبل بهتر شده و رشد خوبی داشته است اما هنوز بسیاری از جلوه های زیبای ایثار و مهمان نوازی و محبت به اهل بیت (علیهم السلام) به خوبی انعکاس نمی یابد.

وی با اشاره به اینکه چند سال پیش واقعیت‌های مراسم اربعین در رسانه‌ها منعکس نمی شد، بر لزوم استفاده ازظرفیت هنرمندان در انعکاس مراسم اربعین تاکید کرد وافزود: این که عراقی ها این قدر به زائران احترام می گذارند و به آنها اعتماد دارند خیلی مهم است، باید با استفاده از فضای مجازی که موجب رساندن صدای ما به مخاطبان میلیونی می‌شود ، عشق و علاقه مردم و همچنین اهداف قیام امام حسین(ع) را با کلیپ های تأثیرگذاربه مردم منتقل کرد تا این مراسم به میعادگاه محبان اهل‌بیت (ع) از سراسر جهان تبدیل شود.

وی خطاب به حاضران تأکید کرد: از اجتماع سالیانه و بی نظیراربعین بعنوان بزرگترین تجمع علاقمندان و نه تنها پیروان اهل بیت(ع) یاد کنید و با کارهای پربار، تأثیرگذاری این مراسم را بیشتر نمایید.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تشکر از زحمات ستاد مرکزی اربعین ابرازامیدواری کرد با تلاش این ستاد ، مراسم امسال بهتر از سال گذشته برگزار شود و اثرات بهتری را برای امت اسلامی داشته باشد.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

Joseph
Joseph شنبه, 04 اسفند,1397 15:59
Adidas NMD R2

KD 11 shoes

Nike Sneakers

New Adidas Shoes

Nike Clearance Outlet

Puma Outlet Store

Red Bottom Shoes For Women

Jordan 11

Christian Louboutin Outlet

Lebron James Shoes

Nike Air Max 720

Timberland Shoes Outlet

Nike Outlet Store

Adidas Yeezy

Adidas UK

Adidas Superstars

Christian Louboutin Outlet

Nike Store

Christian Louboutin Sale

Pandora Jewelry

Nike Trainers

Adidas Shoes

Fjallraven Kanken

Adidas Superstar

Ferragamo Outlet

Pandora Jewelry Black Friday Deals 2019

Stan Smith

Yeezy 500

Pandora Jewelry

Adidas NMD R2

Adidas NMD

NMD

Pandora

Adidas NMD

Adidas Clearance Sale

Asics Running Shoes

Nike KD Shoes

Goyard

Off White

Nike Outlet UK

Valentino Shoes

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Store

Adidas Store

Nike Outlet

Christian Louboutin shoes

Adidas Stan Smith

Hermes Belts

Adidas Shoes

Adidas Yeezy

Yeezy

Asics Shoes

Christian Louboutin Shoes

Goyard Bags

Nike Clearance Outlet

Fjallraven Backpack

Pandora Earrings

Pandora Jewelry Official Site

Nike Air Max 720

Lebron 16

Balenciaga Sneakers

Timberland Boots Outlet

Nike Air Max 270 Flyknit

Air Jordan Shoes

Basketball Shoes

Pandora Rings

Balenciaga

Nike Shoes For Women

Asics Running Shoes

Adidas Yeezy

New Nike Shoes 2019

Hermes Handbags

Nike Cortez Men

Nike Air Max 95

Pandora Bracelet

Nike Sneakers For Women

Nike Shoes Outlet

Louboutin Shoes

Pandora Bracelet Charms

Adidas Yeezy

Pandora Bracelet Charms

Nike Factory

Yeezy Boost

Valentino

Nike Air Max 95

Asics

Adidas NMD

Adidas Superstar Women

Skechers Go Walk

Adidas Outlet Online

Nike Shoes Outlet Online

Pandora Jewelry

Air Max 95

New Nike Shoes 2019

Timberland Store

Adidas Ultra Boost 5.0

Asics Shoes

Pandora Outlet

Fila Sneakers

Red Bottoms Louboutin

Jordan Sneakers

Nike Trainers Sale

Puma Outlet

Red Bottom Shoes

Pandora Charms

Adidas Superstars

Nike Sneakers

Yeezy

Nike Website

Adidas Sneakers For Women

Nike Outlet UK

Yeezy

Adidas NMD

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Air Max 97

Adidas Outlet Online

Adidas NMD

Adidas Sneakers For Men

Jordan 11

Nike Shoes

Nike Factory Outlet

Ferragamo Shoes

Adidas Sneakers

Nike Air Max 270

Pandora Jewelry

Shoes For Men

Yeezy Boost 350

Christian Louboutin Shoes

Nike Outlet

Yeezy

Nike Men's Running Shoes

Ferragamo Belts

Adidas Shoes

Timberland Outlet Store

Nike Outlet Store

Jordan Shoes

Ultra Boost

Nike Store

Fitflops Sale Clearance

Nike Cortez

Nike Factory Outlet

Pandora UK

Pandora Rings

Christian Louboutin Shoes Outlet

Pandora Charms Sale Clearance

Nike Outlet Store Online Shopping

Womens Basketball Shoes

Pandora Rings Official Site

Air Max 2019

Timberland Pro Work Boots

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Running Shoes For Women

Adidas Yeezy

Adidas Outlet UK

Yeezy Boost

Adidas UK

Vans

Pandora

Adidas Shoes

Superstar Trainers

Red Bottoms

Adidas Trainers

Mens Nike Shoes

Christian Louboutin Outlet

Pandora Charms

Golden Goose

Pandora Charms Outlet

Nike Factory

Pandora Bracelets

Adidas EQT Support Adv

Nike Outlet

Adidas Shoes For Men

Timberland Boots

Nike 270 Air Max

Nike Air Max 97

Pandora Charms Sale Clearance

Nike Clearance Outlet

Pandora Necklaces For Women

Yeezy Supply

Fila Disruptor 2

Nike Air Max 98

Nike Air Max 97

Nike Outlet

Nike 720

Pandora Bracelets

Asics

Valentino Outlet

Ultra Boost Adidas

Adidas Factory Outlet

Nike Shoes

Adidas Ultra Boost

Adidas EQT Support

Pandora

Nike Shoes

Christian Louboutin

Adidas Store

Nike Factory Outlet

Yeezy Boost 500

Longchamp Outlet Online

Moncler Website

Yeezy

Nike Running Shoes

Asics Running Shoes

Fila Shoes For Women

Goyard

Yeezys Shoes

Air Max 270 Men

Air Max 95

Nike Air Max Trainers

New Nike Air Max 2019

Pandora Charms

Fjallraven Kanken

Pandora Jewelry

Nike Shoes

Nike Running Shoes For Men

Yeezy Boost 350 V2

Red Bottom Heels

Pandora Jewelry Outlet

Asics Outlet

Nike UK

Jordans Shoes

Nike Sneakers For Women

Nike Shoes For Men

Nike Outlet Store

Adidas Shoes For Women

Pandora Jewelry

Yeezy 500 Blush

Air Max 98 Gundam

Adidas UK

Asics

Ultra Boost Adidas

Nike Shoes Outlet

Off White Presto

New Nike Shoes 2019
Robert
Robert یکشنبه, 15 اردیبهشت,1398 23:03
Nike Outlet Store Online

Nike Air Max 98

Timberland Boots

Timberland Pro Work Boots

Skechers Shoes

Christian Louboutin Outlet

Pandora Earrings

Pandora Jewellery

Valentino Shoes

Nike Cortez

Air Jordan Retro

Adidas Yeezy

Pandora Charms Sale Clearance

NMDS

Mens Nike Shoes

Yeezys

Pandora Rings

Adidas Shoes For Women

Asics Outlet

Adidas Outlet Store

Adidas Superstar

Cheap Basketball Shoes

Pandora Ring

Pandora UK

Asics Outlet

KD 11 shoes

Goyard Bag

Jordans Shoes

Jordan 11s

Yeezy Shoes

Nike Running Shoes For Women

Nike Outlet UK

NMD

Ferragamo

Asics Running Shoes

Fila Shoes

Ultra Boost

Nike Shoes

Adidas NMD xr1

Nike Shoes 2019

Nike Shoes

Louboutin

Nike Air Max 720

Nike Trainers Sale

Adidas Shoes For Men

Nike Air Max 270

Nike Running Shoes For Women

Nike Outlet Online

Pandora Charms Outlet

Balenciaga

Louboutin shoes

Christian Louboutin Outlet

Nike Factory Outlet

Fjallraven Backpack

Pandora Charms Outlet

New Nike Shoes

Pandora Bracelet

Pandora Charms

Adidas Store

Timberland Outlet

Adidas EQT Support Adv

Adidas Trainers Sale

Nike Shoes

New Adidas

Red Bottom Shoes For Women

Nike Air Max 270

Nike Air Max 97 Ultra

Pandora Bracelets Clearance

Nike Store

Basketball Shoes Nike

Shoes For Men

Red Bottoms

New Nike Shoes 2019

Adidas NMD

Nike Shoes For Men

Lebron James Shoes

Puma Outlet Store

Nike Air Max

Adidas Ultra Boost Men

Moncler Outlet

Asics Shoes

Jordan Sneakers

Pandora Jewelry

Nike Sneakers For Women

Adidas Sneakers

Asics Running Shoes

Asics Shoes

Fjallraven

Air Max 720

Pandora Charms

Golden Goose

Nike Sneakers

Pandora Outlet

Yeezy 500 Blush

Pandora Outlet

Nike Shoes

Nike UK

Pandora Jewelry Official Site

Adidas Superstar

Nike Air Max 95

Christian Louboutin Sale

Timberland Outlet

New Nike Shoes

Adidas NMD

Ferragamo

Adidas Shoes

Lebron 16

Adidas Yeezy Boost 350

Ultra Boost

Kevin Durant Shoes

Adidas NMD

Balenciaga

Jordan 11 Retro

Hermes Belt

Pandora Rings

Nike Outlet

Air Max 270

Red Bottom Shoes For Women

Ultra Boost

Yeezy Boost 350 V2

Vans

Yeezy Sneakers

Goyard Bags

Fila Footwear

Nike Outlet Store

Pandora Canada

Longchamp Outlet

Nike Outlet Store Online

Yeezy Sneakers

Nike Shoes Outlet Online

Pandora

Air Max 98

Christian Louboutin

Air Max

Asics

Asics Running Shoes

Christian Louboutin Heels

Adidas NMD

Nike Clearance

Valentino

Michael Jordan Shoes

Nike Website

Adidas Clearance Sale

Nike Outlet Store Online Shopping

Timberland Shoes

Pandora Charms

Adidas Yeezy

Adidas UK

Pandora Jewelry

Nike Men's Running Shoes

Nike Sneakers

Nike Outlet Store

Nike Trainers

Adidas NMD R1

Adidas Yeezy 500

Adidas Superstar

Nike Clearance Store

Christian Louboutin Outlet

Timberland Shoes Outlet

Adidas Stan Smith

Ultra Boost Adidas

Christian Louboutin Shoes

Valentino

Nike Air Max 95 Essential

Air Max

Nike Clearance

Goyard Handbags

Adidas Originals

Nike Factory Store

Yeezy Supply

Yeezy

Fila Disruptor

Nike Outlet Store

Adidas Shoes

Pandora Necklaces

Nike Outlet Online

Nike Outlet Store Online Shopping

Pandora Outlet

Adidas Sneakers For Men

Off White

Fjallraven Kanken

Pandora Charms Sale Clearance

Adidas Shoes

Nike Running Shoes

Pandora Charm Bracelet

Adidas Sneakers

Red Bottom Shoes

Asics Shoes

Adidas Originals Superstar

Nike Air Max 90

Pandora Jewelry

Ferragamo Outlet

Nike Outlet

Nike Outlet Store Online Shopping

Nike Outlet Store Online Shopping

Hermes Birkin Handbags

Nike Factory Store Online

Adidas EQT

Pandora Rings

Pandora Jewelry Black Friday Deals 2019

Adidas Store

Nike UK

Christian Louboutin Shoes

Adidas Yeezy

Adidas Trainers

Adidas Factory

Fitflop

Adidas Stan Smith

Air Max 270 Men

Adidas Yeezy

Adidas Trainers

New Nike Air Max 2019

Nike Clearance

Puma Outlet Store

Adidas Yeezy

Nike Factory

Yeezy

Yeezy

Nike Sneakers For Women

Louboutin Outlet

Adidas

Pandora Jewelry

Yeezy Boost 500

Nike UK

Nike Cortez

Yeezy Boost

Adidas Originals Superstar

Nike Air Max 95

Nike Air Max 270 Women

Nike Outlet

Nike Off White

Pandora Jewelry

Adidas Outlet UK

Nike Air Max 2019