شنبه 10 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

اربعین رمز تحکیم وحدت مسلمین است

اربعین رمز تحکیم وحدت مسلمین است
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت و اربعین کلید و رمز تحکیم وحدت مسلمانان جهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت زائر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: اربعین در نهایت موجب ایجاد امت واحده خواهد شد زیرا عشق و ایثار میلیون ها انسان در چنین اجتماعی عظیم آنهم با یک هدف واحد ذر دنیا کم نظیر است.
وی خاطرنشان کرد: در این میان تعامل و ارتباط دو ملت ایران و عراق بخصوص در چنین ایامی موجب تحکیم هر چه بیشتر وحدت، اتحاد و همبستگی بیشتر می شود.
نجفی روحانی تصریح کرد: حرکت اربعین عمیق، ریشه دار و دارای آثار شگفت انگیزی در جهان اسلام است که کمتر کسی می تواند با عمق وجود آن را درک کند.
وی اظهار داشت: در این ارتباط دشمنان و دنیای استکبار موضوع اربعین را با دقت بیشتری به لحاظ حساسیت آن رصد می کنند که مسلمانان جهان باید هوشیار باشند.
وی خاطرنشان کرد: ان شاءالله حرکت بعدی زائران اربعین حسینی به سمت بیت المقدس خواهد بود.
نماینده بعثه رهبری در عراق گفت: حرکت اربعین با توجه به عمیق بودن ریشه فرهنگی آنهم با یک هدف مشترک هیچگاه از هم گسیخته نشده و بالعکس هر روز مستحکم تر خواهد شد.
شیخ مهدی حیدری کبیر نیز به نمایندگی از هیات اهل سنت در این دیدار گفت: اربعین منشا همدلی ، وحدت، انسجام و یکپارچگی امت اسلام است و روز به روز محکم تر و استوار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: صحنه های از خود گذشتگی زائران اربعین حسینی و خادمین آنان بخصوص در این ایام کم نظیر و مثال زدنی است.
براساس اعلام مسوولان و دست اندرکاران ستاد اربعین امسال از 14 میلیون زائر عراقی و غیر عراقی حدود دو میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند.یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار