چهارشنبه 09 مهر 1399
EN

نظرسنجی

معاون آموزشی عتبات پُلی برای ورود به حوزه کارگزاران حج و زیارت

معاون آموزشی عتبات پُلی برای ورود به حوزه کارگزاران حج و زیارت
مدیر کل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت با بیان اینکه فراخوان و آزمون معاون آموزشی عتبات در دی ماه برگزار می شود، گفت: معاون آموزشی عتبات عالیات، پلی برای ورود به حوزه کارگزاران حج و زیارت محسوب می شود.
پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- حمید رضا محمدی درباره چرایی فراخوان و آزمون معاون آموزشی عتبات عالیات و زمان این مهم اظهار کرد: طبق نظام جدید منابع انسانی کارگزاران حج و زیارت، ورود به چرخه کارگزاران با حضور در معاون عتبات عالیات صورت می گیرد.

وی افزود: با توجه به نظام نامه منابع انسانی و به سبب شایسته گزینی و بهره گیری از نیروهای کارآمد، از سال گذشته نخستین فراخوان و آزمون معاون آموزشی عتبات عالیات برگزار شد و امسال نیز این مهم در دی ماه اعلام خواهد شد تا متقاضیان حضور داشته باشند.

مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امسال نیز یک فراخوان برای علاقمندانی که قصد خدمتگزاری به زایران عتبات را دارند برگزار می شود و واجدین شرایط می توانند پس از ثبت نام در آزمون معاون آموزشی عتبات شرکت کنند.

به گفته محمدی، برگزیدگان آزمون نیز پس از مصاحبه و نیاز سنجی مرتبط با هر استان به عنوان معاون آموزشی عتبات عالیات انتخاب می شوند که این افراد هم بعد از طی این مرحله برای دوره آموزشی مرتبط با معاون آموزشی معرفی می شوند.

وی افزود: پس از آموزش های لازم، افراد تعیین شده با هماهنگی یکی از دفاتر زیارتی و در کنار یک مدیر کاروانی(با پرداخت هزینه زایری) در قالب یکی از گروههای زیارتی عازم عتبات عالیات می شوند تا بعد از کسب تجربه و تایید مدیر مربوطه در لیست مدیران عتبات عالیات قرار گیرند.

مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت توضیح داد: افراد منتخب بعد از طی مراحل ذکر شده و کسب تجارب لازم می توانند در فراخوان های مربوط به حج و عمره نیز شرکت یابند و مسیر ارتقا را طی کنند.

محمدی تاکید کرد: تنها مسیر ورود به کارگزاری حج و زیارت طی مراحل ذکر شده است یعنی افراد می توانند با ورود به حوزه معاون آموزشی و مدیریت عتبات، در فراخوان ها و آزمون های مرتبط با کارگزاران حج و عمره نیز حضور یابند.

وی انتخاب کارگزاران از مسیر معاون آموزشی عتبات عالیات را رویکردی نظام مند و مناسب توصیف کرد و گفت: تحول در منابع انسانی کارگزاران با نگاه جوانگرایی و کسب تجربه افراد پیکسوت انجام می گیرد یعنی جوان ها و افراد منتخب در کنار افراد باتجربه به کسب دانش و معلومات مرتبط می پردازند.

مدیرکل امور کارگزاران سازمان حج و زیارت اظهار کرد: قطعا این فراخوان، آزمون و انتخاب متقاضیان بر اساس نیاز هر استان و برای تامین آن انجام می گیرد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار