دوشنبه 28 مرداد 1398
EN

نظرسنجی

حجت الاسلام رفیعی: خداوند، جهاد، صله رحم، کنترل خشم،تحمل مصیبت و شهادت را دوست دارد

حجت الاسلام رفیعی:   خداوند، جهاد، صله رحم، کنترل خشم،تحمل مصیبت و شهادت را دوست دارد
حجت الاسلام و المسلمین «ناصر رفیعی»، در جمع زائرین ایرانی در کربلا با تشریح روایتی از امام سجاد(ع) گفت: خدا قدم مومن در راه جهاد ، صله رحم، کنترل خشم، اشک مومن و شهادت را دوست دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلی، حجت الاسلام رفیعی، در جمع زائران حضرت سید الشهداء در سرداب علقمی حضرت عباس(ع) به تشریح روایتی از امام سجاد پرداخت و گفت: ایشان می فرماید خدا دو قدم، دو جرعه و دو قطره را دست دارد.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه گفت: دو قدمی که خدا دوست دارد عبارتند از قدمی که مومن در راه خدا و جهاد بر می دارد و قدمی که برای صله رحم برداشته می شود.وی افزود: امیرالمومنین(ع) فرموده اند برخی گناه ها عمر را کوتاه می کند و آن قطع صله رحم است. در روز قیامت نیز از دو چیز سوال می شود یکی پدر و مادر و دیگری صله ارحام.حجت الاسلام و المسلمین رفیعی از کنترل خشم و تحمل مصیبت به عنوان دو جرعه ای که خدا دوست دارد نام برد و در تشریح ان گفت: جرعه ای نیز که خدا دوست دارد، عبارتند فروبردن خشم» است.زیرا زمانی که بنده خشم خود را کنترل کند، خشم هم خدا دور می شود.وی گفت: امیرالمومنین(ع) فرمودند که در کوچه های مدینه یکی به من فحش داد، رد شدم گفتم که ان شاءالله با من نیست. دومین جرعه «تحمل مصیبت» است.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه افزود: خدا دو قطره را هم خیلی دست دارد؛ نخستین آنها «قطره اشک» و دومین آنها «قطره خون» است که در واقع بهترین چیزی که بندگان خدا از او می خواهند، شهادت است.یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.