یکشنبه 24 آذر 1398
EN

نظرسنجی

روابط عمومی ها و رسانه ها یکی از مهمترین عوامل حفظ و تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی است

روابط عمومی ها و رسانه ها یکی از مهمترین عوامل حفظ و تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی است
روابط عمومی ها و رسانه ها یکی از مهمترین عوامل حفظ و تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی است// حمایت سازنده مدیران از روابط عمومی هایشان بستر اطلاع رسانی مناسب و موفقیت را فراهم می کند//هیچ اقدام موثری از سوی دولت و نظام نباید با ...
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی روابط عمومی ها را پل ارتباطی مستحکمی بین مردم و مدیران دانست و افزود: روابط عمومی ها باید با ارائه اطلاعات درست، منطقی و به موقع در چارچوب منافع و مصالح ملی موجبات اعتماد و اطمینان مردم را به عملکرد سازمان، نهاد و دستگاه مربوطه جلب کنند و البته در بیان مطالب اغراق نکنند.
شهبازی تصریح کرد: همانطور که از رسانه ها انتظار می رود در بیان کاستی ها و نقاط ضعف موجود حد اعتدال و انصاف را رعایت کنند و زمینه سیاه نمایی از شرایط موجود را برای معاندان نظام فراهم نکنند از روابط عمومی ها نیز انتظار می رود در بیان دستاوردها اغراق نکنند و حقایق را همانطور که هست منعکس نمایند و به این ترتیب است که می توانند از سرمایه اجتماعی و امید مردم حراست کنند.
وی ادامه داد: ضرورت دارد با شفاف سازی و آگاهی بخشی، شرایطی را ایجاد کنیم که مردم بتوانند براحتی و بدرستی تصمیم بگیرند همچنین کیفیت بیان حقایق آنچنان باشد که ابهامات مردم برطرف گردد تا بتوانند منصفانه قضاوت کنند و حتی اگر نقدی هم دارند اعتراض هایشان را با نگاه قانونمند و درست مطرح کنند.
استاندار البرز نقش روابط عمومی ها در حفظ و تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی بسیار سازنده توصیف کرد و افزود: اگر روابط عمومی ها به وظایف و تکالیف خود نسبت به مدیران سازمان و دستگاه متبوع خود و مردم آگاه نباشند، به طور حتم در اطلاع رسانی دچار اختلاف نظر و در نهایت شکاف اجتماعی خواهیم شد که بواسطه این امر موضوعاتی رخ می دهد که کشور را دچار هزینه و خسارت می کند.
وی افزود: اطلاع رسانی مناسب کمک می کند که مردم در جریان خدمات دستگاه های دولتی و حاکمیتی قرار گیرند، بنابراین ما موظف هستیم برای جلوگیری از دلسردی، یاس و ناامیدی کاذب در جامعه، اقدامات و عملکرد و فعالیت های خود را به نحو موثری به سمع و نظر مردم برسانیم که تحقق این امر در گروی حضور فعال روابط عمومی ها و هم افزایی با رسانه ها است.
نماینده عالی دولت در البرز اضافه کرد: به طور قطع اگر مردم از فعالیت های شبانه روزی بسیاری از مسئولان و تلاش های وافر آنها با خبر شوند حتما تحت تاثیر فعالیت های سوء رسانه ای که برای انشقاق مردم است، قرار نمی گیرند.
وی گفت: دستاوردها و اقدامات بزرگی در مجموعه دولت وجود داشته که گاهی به دلیل ضعف دراطلاع رسانی بدرستی به مردم منتقل نشده است بنابراین باید تلاش کنیم که ارتباط و تعامل جدی بین مجموعه دولت و اصحاب رسانه به شکل منطقی رقم بخورد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار