چهارشنبه 09 بهمن 1398
EN

نظرسنجی

در خدمت رسانی به زوّار باید سنگ تمام گذاشت

در خدمت رسانی به زوّار باید سنگ تمام گذاشت
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی درگردهمایی روحانیون ومداحان در کربلا با استناد به حدیثی، خدمت به زوار حسینی را افتخاری بزرگ و از نعمت های الهی دانست و بر لزوم داشتن انگیزه الهی و اخلاص در خدمت تاکید کرد و اظهار داشت: در خدمت رسا...
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلی؛ حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در این گردهمایی با اشاره به آثار وضعی اعمال خاطرنشان ساخت: باید مواظب اعمال و رفتار خود باشیم و خود را در محضر خداوند و حضرت سیدالشهدا (ع) بدانیم و با زائران آنگونه رفتار کنیم که در خور شان آنان باشد و به گونه ای به زائرین خدمت کنیم که اگر خودمان زائر بودیم همان توقع را از خدمتگزاران می داشتیم‌ .

وی لزوم حلاوت و شیرینی در انجام عبادات مستحبی را یادآور شد و گفت: شیرینی عبادت بسیار مهم است و وقتی انسان عملی را انجام می دهد از روی رغبت، رضایت، کمال میل، بدون کراهت و خستگی باشد، بنابراین در انجام مستحبّات باید ظرفیت زائر نیز لحاظ شود و به اندازه توان و علاقه وی بر انجام آن تاکید گردد.

وی با استناد به حدیثی دیگر گفت: اسلام دین عقل و فطرت است و لازم است در انجام مستحبات تحمیل و اکراه نباشد.

وی خاطرنشان ساخت: برخی از زّوار برای اوّلین بار است که به زیارت می آیند و شاید برای آخرین بار هم باشد، بنابراین در همراهی و ارشاد آنها سنگ تمام گذاشته شود زیرا دعای خیر زائرین بهترین اجر و پاداش برای مسئولین، مخصوصاً در عرصه فرهنگی است.

مسئول بعثه در عراق با اشاره به لزوم عبرت آموزی از جریان کربلا گفت: سیدالشهداء (علیه السلام) شهید اشک و عبرت است بنابراین باید زائرین را با عبرت های عاشورا آشنا کرد وبر مسئله ولایت‌مداری تاکید نمود ، زیرا در کربلا اصحاب امام حسین چون ولایتمدار بودند به رستگاری عظیم نائل گردیدند و در مقابل آنان لشکریان یزید ولایت ستیز بودند که به لعن و نفرین ابدی گرفتار شدند.

وی گفت: نباید در مورد ولایت بی تفاوت بود زیرا باعث می شود ولایت ستیزان غالب شوند و ولایت گریزی انسان را از سعادت دور و به سقوط می کشاند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در پایان به برخی مسایل شرعی اشاره کرد و به سئوالات روحانیون حاضر در جلسه پاسخ داد.

در پایان این نشست، مسئولان فرهنگی و رابطین بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلی به بیان باید ونبایدهای سفر پرداختند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار