شنبه 25 مرداد 1399
EN

نظرسنجی

همدلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و رسانه ملی برای همراهی با زائران اربعین حسینی

همدلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و رسانه ملی برای همراهی با زائران اربعین حسینی
در آستانه اربعین حسینی و عزیمت خیل مشتاقان حضرت اباعبدالله الحسین به عتبات عالیات، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و رسانه ملی در خصوص نحوه اطلاع رسانی مناسب به زائران اربعین حسینی توافق کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نشست مشترک جمعی از مسئولان این سازمان و خبرگزاری صدا و سیما، جایگاه رسانه ملی را در اطلاع رسانی های مربوط به آئین باشکوه پیاده روی اربعین ارزشمند توصیف کرد و اجرای این توافق مشترک را فرصت مغتنمی در زمینه اطلاع رسانی به زائران عنوان کرد.

وی افزود: برای مدیریت حمل و نقل جاده ای زائران اربعین، با توجه به تجارب سال های گذشته، بهره گیری از توان تخصصی سازمان و بنیه علمی جامعه دانشگاهی و آسیب شناسی سال های گذشته طرح مدیریت حمل و نقل اربعین تدوین شد و به تصویب ستاد اربعین رسید.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری با اشاره به این که حمل و نقل مقوله ای اجتماعی است و نیاز به همراهی اجتماعی دارد، ابراز امیدواری کرد با همراهی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و رسانه ملی، زمینه تبیین مناسب طرح جابجایی اربعین در سال جاری و اجرای موفق این طرح فراهم شود و با این همدلی و همراهی نتیجه مناسب تری که یقینا سفرهای راحت تر و ایمن تر زائران باشد،فراهم گردد.

براساس این گزارش، مصطفی قمری وفا مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صدا و سیما در این نشست مشترک با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در هدایت افکار عمومی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص افزایش تعداد زائران اربعین در سال جاری که بخش قابل توجهی از آنها از حمل و نقل جاده ای استفاده می کنند، بهره گیری از ظرفیت و توانمندی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمینه اطلاع رسانی به زائران در کاهش مشکلات بویژه در سفرهای بازگشت اثربخش خواهد بود.

وی افزود: در اربعین امسال در چهار پایانه مرزی کشور تمهیدات لازم برای ارتباط زنده تلویزیونی فراهم شده است. وی ابراز امیدواری کرد با توافق های صورت گرفته و تعامل فیمابین، زمینه امنیت زوار و جابجایی عزتمندانه بویژه در سفرهای بازگشت فراهم شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار