دوشنبه 18 فروردین 1399
EN

نظرسنجی

اولین همایش مدیران و معاونین عمره استان البرز برگزار شد

اولین همایش مدیران و معاونین عمره استان البرز برگزار شد

اولین  همایش مدیران و معاونین عمره استان البرز درراستای کسب آمادگی لازم وارائه خدمات مطلوب و بهينه به زائرین معزز از ساعت14 روز دوشنبه مورخ 93/09/17 در محل سالن آمفي تئاتر حج و زيارت استان برگزار شد .

سيد مرتضي حسيني مدير حج و زيارت استان البرز نکاتی درخصوص مسائل مربوط به عملیات اجرائی عمره مفرده و خدمات رسانی به زائرین به شرح ذیل عنوان نمود:

باتوجه به آغاز اعزام زائرين معزز جمهوري اسلامي ايران بعنوان الگو و نماد ساير زائرين و نوع برخورد مأمورین سعودی درنقاط مختلف اماكن متبركه، لازم است مدیران دقت لازم را داشته باشند و نسبت به آگاهی دادن مراتب به تمامی زائرين اعم از محل استقرار هتل ها، حمل ونقل وشرکت های مجری ایرانی و سعودی و رعایت موارد امنیتی به خصوص به همراه نیاوردن کارتهای شناسایی و حکم های مأموریت که از سالهای قبل نزد خودشان نگهداری می کنند اقدام نمايند،و تأكيد شودمدارك شناسائي از قبيل شناسنامه، کارت ملی و دفترچه بیمه به همراه نداشته باشند.

وی افزود: درخصوص رعایت برخی موارد که موجب برخورد مأمورین سعودی با زائرین می شود مانند برداشتن خاک بقیع ،کندن نخ کعبه و تلصیق ، کاملاً  زائرين محترم توجیه شوند و تأكيد فرمائيد تا در صورت وقوع اتفاقات مشابه و درگيري،از هرگونه بحث و جدل با عمال سعودي پرهیز کنند و در هنگام خروج از مسجد از گرفتن کفش به بالای دست خودداری نمایند.

  مدیر حج وزیارت استان ا لبرز ضمن تأكيد بر جایگاه ومنزلت والاي مديران و معاونين راهنماي عمره گفت:استفاده ازدخانیات برای مدیران و معاونین ممنوع میباشدودرصورت مشاهده درطول سفر باآن برخورد خواهدشد.

ايشان درادامه درخصوص مراحل وعملیات اجرایی عمره مواردي را به شرح ذیل متذکر شدند:

- دریافت دستورالعمل اجرائی از دفاتر زیارتی ومطالعه آن

- رعایت وبکار بستن تمامی موارد قید شده درآن

- دقت در مبحث بانواني که تنها هستندتعیین محارم و حفظ حجاب آنها

  وی در پايان افزود:بعد از پايان يافتن این سفرمعنوي،مدیران ومعاونین پس از بازگشت از سفر وظیفه دارند در رفع مشکلاتی احتمالی همچون مشکلات بیمه ای ودرمان زائرین در ایران اقدام نمایند.

 

 

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار