ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399
EN

نظرسنجی

نكاتي در خصوص بار زائرين عمره

نكاتي در خصوص بار زائرين عمره

روابط عمومي حج و زيارت استان البرز در جهت رفاه حال زائرين عمره 94-93 استان البرز نكات حائز اهميتي را در خصوص حمل بار زائرين محترم همراه با شرايط اعلام شده از سوي شركت هواپيمايي عربستان سعودي،به شرح ذيل اعلام مي دارد:

1=زائرین محترم بایستی حداقل 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابند.

2=هر یک از مسافرین بایستی شخصاً بار خود را تحویل داده و از الصاق تگ بار، به نام خود و مقصد اطمینان حاصل نموده و تگ بار را تا تحویل بار در مقصد نزد خود نگه دارند.
3=برابر قانون یاتا هیچ شرکت هواپیمائی در قبال مفقود شدن و یا خسارت دیدن اجناس شکستنی و گران قیمت مانند جواهرات، پول نقد، لب تاپ، گوشی موبایل و ... مسئولیتی ندارد، لذا مسافرین محترم اینگونه اجناس و همچنین مدارک شخصی را در کیف دستی قرار داده و با خود به داخل هواپیما ببرند.
4=هر مسافر مجاز به حمل 2 عدد جامه دان به ابعاد 35×60×450 سانتی متر و با وزن حداکثر 20 کیلو گرم می باشد.
5=هر زائر می تواند یک ساک کوچک به ابعاد x 3030 x35 حداکثر به وزن 5 کیلوگرم را با خود به داخل هواپیما ببرد مشروط بر اینکه این ساک حاوی اشیاء و مواد ممنوعه نباشد، در غیر اینصورت از ورود بار اضافه تر از این مقدار به هواپیما ممانعت بعمل آمده و مسئولیتی متوجه شرکت های هواپیمائی نمی باشد.
6= کالاهای زیر به عنوان بار همراه زائر محسوب نمی شود و زائران محترم باید از خرید آنها جداً خودداری نمایند:
انواع تلویزیون،ضبط صوت های بزرگ،چرخ خیاطی،جاروبرقی،ماشین ظرفشوئی و لباسشوئی،انواع یخچال و فریزر،آبگرمکن،اجاق گاز،دوچرخه،کالسکه بچه،فرش،موکت،ماشین بافندگی،چینی آلات،موتور برق،کولر گازی و ....
7= اشیائی که بردن آن به داخل هواپیما ممنوع می باشد عبارتند از: چراغ پیک نیک،داروهای مرگبار،انواع فشفشه،انواع اسپری،انواع شوینده ها،فندک،انواع قوطی رنگ،انواع بطری،اشیاء اسیددار،نوشابه و انواع مایعات،کارد،ناخن گیر ، قیچی و اشیاء برنده ....
8=کلیه زائران محترم بر اساس ماده 31 آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات می توانند حداکثر تا سقف ارزشی 80 دلار، کالای مجاز را بدون پرداخت حقوق گمرکی ترخیص نمایند و مازاد بر آن در صورت نداشتن جنبه تجاری تا سقف ارزشی 80 دلار با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی قابل ترخیص است.مشروط بر این که کالاهای مزبور از نوع کالاهای ممنوع شرعی و یا قانونی نبوده و جنبه تجاری نداشته باشد.
9=در چند جای مختلف چمدان، مشخصات، نام کاروان، شماره تلفن و .... به صورت خوانا نوشته شود.
10=در صورت داشتن اضافه بار، مبلغ 20 ریال سعودی به ازاء هر کیلو از مسافر اخذ می شود.
11=در صورت عدم دریافت بار و یا آسیب دیدگی به محض ورود به فرودگاه و قبل از ترک سالن ضمن رعایت موارد ذیل، مراتب را به امور جامه دان ها اطلاع دهند.
• Tag بار و کارت پرواز مسافر باید به نام خود مسافر و تحت همان شماره پرواز باشد.
• ارائه کپی از صفحه اول و صفحه روادید گذرنامه مسافر
• پرونده گمشده باید در زمان ورود مسافر باز شود و اگر مسافری فرودگاه را بدون گشایش پرونده گمشده ترک نماید شرکت های هواپیمائی مسئولیتی برای بازپرداخت خسارت بار گمشده نخواهند داشت.
* جبران خسارت چمدان مفقودی محدود به 20 کیلوگرم و به ازاء هر کیلو 20 دلار یا معادل آن در ارزهای دیگر طبق کنوانسیون ورشو از سوی شرکت های هواپیمائی قابل پرداخت می باشد.
* در صورت داشتن ویلچر، همراه بار خود آن را تحویل داده و از الصاق تگ به آن مطمئن گردند
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار