ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399
EN

نظرسنجی

تدابير پليس جهت سهولت بازگشت زائران اربعين حسيني

تدابير پليس جهت سهولت بازگشت زائران اربعين حسيني

جانشين رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: برنامه ريزي‌هاي دقيق و نيز هماهنگي‌هاي لازم با دستگاه‌هاي امدادي جهت سهولت تردد و نيز تامين ايمني بازگشت زائران به شهريشان اتخاذ شده است. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سردار موسي اميري بااشاره به ازدحام و استقبال زائران حسيني و نيز تشكيل قرارگاه ترافيكي اربعين در مرز مهران اظهارداشت: به منظور روانسازي ترافيكي در محورهاي مواصلاتي مرزهاي غرب و جنوب كشور، از توانمندي‌هاي نيروهاي كمكي اعم از آموزش درجه داري، افسري و نيز از ظرفيت‌هاي استان‌هاي مجاور بهره مي‌بريم.


وي افزود: بازگشت زائران اربعين حسيني در بازه زماني كوتاه يكي از دغدغه‌هاي جدي پليس به شمار مي‌آيد كه برنامه ريزي‌هاي دقيق و نيز هماهنگي‌هاي لازم با دستگاه‌هاي امدادي و دخيل در امر ترافيك جهت سهولت تردد و نيز تامين ايمني بازگشت آنها به شهريشان اتخاذ شده تا شهروندان در تنگاهاي ترافيكي گرفتار نشوند.

سردار اميري خاطرنشان كرد: اميدوار هستيم با هماهنگي دستگاه‌ها بتوانيم اين ماموريت خطير را با موفقيت به پايان رسانيم.

استقرار ۶ اكيپ درماني ناجا در مرز

سردار سيد محمدرضا سيد احمديان معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا نيز از استقرار شش اكيپ درماني ناجا در مرزهاي جنوب و غرب كشور و نيز ارائه خدماتي درماني به زائران از سوي پزشكان متخصص اين نيرو در كشور عراق خبرداد و گفت: به منظور ارائه خدمات بهداشتي - درماني به زائران حسيني جمعاً شش اكيپ درماني در مرزهاي شلمچه، جزابه و مهران مستقر شدند.

وي افزود: همچنين ۱۰ نفر از پزشكان ناجا كه چهار تن از آنها پزشك فوق تخصص مي‌باشند به صورت همكار با هلال احمر در كشور عراق مشغول خدمات دهي و كمك به زائران حسيني در عراق هستند.

محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي تردد در مراسم اربعين حسيني

سرهنگ اسفندياري جانشين رييس پليس راه كشور نيز بااعلام محدوديت و ممنوعيت‌هاي تردد در مراسم اربعين حسيني گفت: با توجه به حجم بالاي زائران، تردد كليه تريلرها و كاميونها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت ۷ الي ۲۴ روزهاي ۱۸ تا ۲۴ آذرماه در محورهاي «اهواز- سوسنگرد- بستان آباد- چزابه» و «اهواز - خرمشهر- شلمچه» ممنوع است.

وي افزود: تردد موتورسيكلت‌ها از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۲ آذر ماه در محورهاي كرج - چالوس، هراز، فيروزكوه و محور تهران - سمنان - مشهذ و بالعكس ممنوع است.

اين مقام انتظامي با شاره به محدوديت‌هاي تردد در محور كرج - چالوس، گفت: تردد انواع وسائط نقليه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز شنبه ۲۲ آذر ماه از كرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پليس راه در محل تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۷ الي ۲۴ همان روز از ۱۵ كيلومتري جنوب مرزن آباد به سمت كرج يك طرفه خواهد بود.

اسفندياري ادامه داد: از سوي ديگر تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۶ الي ۲۳ روز جمعه ۲۱ آذر ماه از ميدان امير كبير كرج تا دهانه شمالي تونل كندوان در استان البرز ممنوع است.

وي با اشاره به اينكه تردد كليه تريلرها از محور هراز همچنان ممنوع است، بيان داشت: همچنين تردد كليه كاميونها و كاميونت‌ها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت ۶ الي ۲۴ روزهاي چهارشنبه تا شنبه (۱۹ الي ۲۲ آذر ماه) از محور هراز ممنوع است.

به گفته اسفندياري، تردد كليه تريلرها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت ۶ الي ۲۴ روزهاي جمعه تا شنبه (۲۱ و ۲۲ آذر ماه) از تهران به قائمشهر و بالعكس در محور دماوند ممنوع است.

جانشين رييس پليس راه كشور در خاتمه گفت: شهروندان براي دريافت آخرين وضعيت راهها و محدوديت‌هاي تردد با شماره ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس گرفته و يا به سايت Rahvar120 مراجعه نمايند.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار